View Single Post
  #5  
Vechi 21.03.2014, 18:35:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Eu am plecat intr-o excursie si dupa cateva ore am oprit la un restaurant pt pranz. Nici nu am observat ca din geanta mi-a cazut un portofel in care aveam valori.
M-am dus la toaleta iar cand m-am intors la masa nu-mi venea sa cred ce era cu portofelul meu galben afara pe bancheta!!!
Era un du-te vin-o in restaurant plus oamenii care faceau curat pe la fiecare masa.Ori nu l-a vazut nimeni ori nu au vrut sa se bage in belele.
Altadata mi-am uitat geanta cu bani pe terasa unui restaurant unde oamenii veneau si plecau ,la fel am gasit-o dupa 20 min cand m-am intors dupa ea.

Eu nu cred ca este mare tentatie intr-un portofel gasit,adica eu stiu sigur pe pt mine nu ar fi :)
Cu conditia sa aiba si acte ca sa stii pe cine cauti sa-l restitui.
Eu am incredere in oameni oricum, teoretic stiu ca nu se poate sa nu existe oameni drepti,buni ,cu frica de Dumnezeu...
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 21.03.2014 at 18:39:21.
Reply With Quote