View Single Post
  #7  
Vechi 10.08.2006, 14:13:10
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Pt. Andrei
Si in minim-ul si in maxim-ul necesar pt mantuire iti trebuie permanenta relationare cu Hristos...cum se face asta???Vorbind si constientizand permanenta Lui in preajma ta...atunci cand vei face acest lucru vei sti si ce manifestare exterioara sa ai...sau ce sa faci in viata de zi cu zi (biserica,familie,societate,mediu inconjurator...etc)
Nu trebuie sa uiti niciodata un lucru :totul este al lui Dumnezeu,de la Dumnezeu pt tine...tu esti stapanul a ceea ce este al Lui si esti lasat liber daca vrei sa-i dai Lui din ce-i al Lui sau nu.
Asta inseamna IUBIRE si asa se manifesta EL...nu este pretentios.
Iar referitor la constatarea ta ca unii oameni sunt calzi sau reci in credinta si iti e mila de ei si vrei sa se mantuiasca...eu cred ca e cazul sa mai lucrezi cu tine inainte de a face constatari cu privire la altii...in acest context pr.Arsenie Papacioc ar fi spus: "e smerit mandruletul"...si inainte de toate Hristos a dat parabola "Vamesul si fariseul"...citeste-o si mediteaza adanc la intelesul si morala ei...
Sper sa intelegi ca ceea ce ti-am scris nu are conotatie rautacioasa...ti-am spus propria mea opinie cu privire la subiectul tau fara nici o intentie...
Reply With Quote