View Single Post
  #13  
Vechi 19.05.2010, 14:30:23
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Minunea aceasta mi-a fost povestita si de un preofesor de la Teologie, pana sa o gasesc scrisa pe net, apoiacum 3 luni in urma mi s-a povestit de un Staret de la o Manastire si cu inca un parinte Ieromonah, care au fost de curand in Sf.Munte!
M-am uimit, si m-am bucurat de lucrarea Sf.Nectarie!

Chiar daca sunt oameni care nu cred, asta nu inseamna ca Sf.Nectarie nu lucreaza si in acest fel! EU am gasit minunea in greaca, deoarece intru pe site-uri grecesti si caut mereu noi minuni ale Sf.Nectarie!!

Nevoie de detalii??? NU isi au rostul!!! De ce? ex: nici in Sf.Scriptura nu se spune unde stateau ascunsi Apostolii si in ce an, cand a intrat Domnul Hristos prin usile incuiate!!!! Credinta conteaza!!!

Daca ne va fi de folos sa stim UNDE s-a intamplat minunea, adica in CARE sat, ne va arata Sf.Nectarie!!!


Cert este, ca am auzit-o NU o singura data, ci de mai multe ori, de la persoane importante si nu orice necredincios! Numai ca niciuna dintre ele, nu mi-au spus detaliile necesare! Altfel, veneam in completare!

Oricum daca voi afla detaliile acestei minuni cu Sf.Meu drag NECTARIE, nu va voi lipsi de ele!
Adica tu crezi ca se pot face orice afirmatii in numele credintei iar ele trbuie crezute implicit?
aaaaaaaa ............. nici macar nu se stie in care sat s-a intamplat?????????????????
mare taina ..........................
Reply With Quote