Subiect: Omule, incotro?
View Single Post
  #61  
Vechi 14.09.2015, 03:38:41
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tabitha Vezi mesajul
Omule, nu-ti înteleg înversunarea comentariilor. Persoana chiar face parte din forum, am spus si mă repet. Nu am obiceiul să mint. Ai fi putut realiza si tu treaba asta [că e membru] dacă ai fi făcut o minimă cercetare înainte de a te hazarda în comentarii. Cam atât, nu am de gând să duc o polemică cu tine în seara asta. Crezi ce vrei... Noapte bună!
Inversunarea mea este asupra acelor persoane care doresc sa treaca drept foarte evlavioase si care mai bine ar crapa decat sa spuna cuiva "Iarta-ma, sora/frate, am gresit!" Si nu din complezenta, ci fiindca asa simte in sufletul pe care si-l doreste curatit de patimi.
Persoana respectiva nu cred ca figureaza pe numele real in forumul nostru, si am spus, chiar daca ar fi, nu impotriva persoanei am ceva, fiindca e posibil sa fie un om cu totul deosebit, ci impotriva acelora care se trezesc vorbind, dupa care foarte senin spun: "Ei si ce?" Pai daca e "Ei si ce?" pentru tine, atunci trebuie sa fie si pentru cei pe care ii blamezi pe foc-automat! Nu sunt singurul care constat asta. Nimeni nu te condamna si nimeni nu te judeca, in momentul in care tu insuti te recunosti un om slab. Dar cand ridici capul deasupra altora, mereu se va gasi cineva sa te puna la pamant. Nu fac rugby si invit pe oricine sa ma puna la pamant in cazul in care las cuiva impresia ca ma ridic mai sus decat imi este locul. De tine "m-am luat" fiindca vrei sa pari buna la suflet dar NU IERTI si NU-TI CERI IERTARE cand gresesti. Si nu ti-o spun sa te supar desi asta e efectul, ci fiindca asa as dori sa se comporte orice bun prieten cu mine in cazul in care ma contrazic!
Si-acu' iarta-ma, daca mai ai putere si mai incap pe lista aia luuunga pe care ai mototolit-o de tot!...
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)

Last edited by Mosh-Neagu; 14.09.2015 at 03:45:52.
Reply With Quote