View Single Post
  #2  
Vechi 12.09.2009, 11:20:26
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mara2009 Vezi mesajul
Pentru mai multe detalii legate de situatie va rog sa imi cititi celalalte post-uri.


Astazi am ajuns cu niste treburi in apropierea de casa lui . Si tot asteptand pe mama sa iasa din firma, mi se posteaza o tiganca in fata.

-Fata mea , tu iubesti pe D nu,?

Eu am ramas perplexa, de unde ii stia numele ..de unde ma stia..

Eu nu ii raspund ci stau si ma uit la ea, apoi ea continua:

-Afla de la mine ca i s-au facut vraji in data de ... si de atunci iti e tie rau.Nu iti cer bani, nu iti spun nici numele , iti spun doar ca el are facute vraji.

Si a plecat..i-am zis mamei..si am ramas amandoua mute.Intradevar in apropierea de data aceea el a inceput sa se schimbe radical.Oameni buni, ce e de facut? Exista oameni rai..ne-au pus gand rau si uite ce s-a intamplat acum..ce pot sa fac? Ce sa ii zic preotului?
Parca is intrun film SF
Da,sunt oameni răi care vor să dai banii pe la vrăjitoare ca să-ți dezlege așazisele farmece.Mergeți la biserică tu și mama ta,spovediți-vă,mergeți la maslu și așteptați mila și ajutorul lui Dumnezeu,și nu intrați în jocul vrăjmașului.
Pentru farmece,blesteme și alte lucruri necurate biserica are armele ei "Doamne armă împotriva divolului crucea Ta ne-ai dat-o nouă/Căci se îngrozește și se cutremură,nesuferind a căuta spre puterea ei".Post ,rugăciune,spovedanie,maslu,acatistul sf.Ciprian.sf.Acoperământ al Maicii Domnului,al sf.Cruci și răbdare în încercări.
Doamne ajută să puneți început bun de pocăință.
Reply With Quote