View Single Post
  #3  
Vechi 12.09.2009, 17:51:44
MadalinaM MadalinaM is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 75
Implicit

Mie intamplarea cu tiganca nu mi se pare relevanta in sensul de a crede ce e vreo minune sau ceva de genul...vrajmasul are o multime de cai de a ne induce in eroare, chiar si darul falselor minuni. Trebuie sa fim cu mare bagare de seama sa nu cadem in inselare. Am citit toate postarile tale si imi permit si eu sa-ti dau un sfat: DACA DOMNUL VREA SA FII CU EL, O SA FII! Daca nu vrea, nu o sa fii. N-ai ce face in acest sens, fortat nu o sa obtii nimic trainic iar daca iti umpli gandul numai cu el, iarasi te indepartezi de Dumnezeu si te ataca vrajmasul cum poate, inclusiv scotandu-ti in cale tiganci care-ti zic de asa-zise vraji( caci nu stii daca e asa sau nu). Asa ca tu TREBUIE sa-ti pui nadejdea in Domnul, sa-i spui preotului exact ce se intampla( nici macar sa nu te intrebi ce/cum sa-i spui, adevarul e cel mai bun ) si sa mai incepi sa te gandesti si la altceva, cum ar fi pasiunile tale, sa citesti carti duhovnicesti, sa te rogi, sa incerci sa ajuti alti oameni etc. Cum am zis, daca Domnul vrea sa fii cu el, o sa fii: acum, maine, la anul, peste 5 ani...insa pana atunci tu trebuie sa cresti duhovniceste ca sa poti lupta cu alte razboaie ce vor parea in viata ta de cuplu, sociala etc. Lasa timpul ( care este in slujba Domnului) sa decida pentru tine si fii PRUDENTA cu privire la intamplarile din viata ta!
Domnul sa te aiba in paza!
Reply With Quote