View Single Post
  #35  
Vechi 28.08.2010, 22:27:58
ViermeSiNuOm's Avatar
ViermeSiNuOm ViermeSiNuOm is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 106
Implicit

Citat:
În prealabil postat de haitchi Vezi mesajul
Eu sunt un om credincios, deschis oricarei forme de comunicare intre oameni si pentru oameni insa prostia care nu are limite si nestiinta, inchide toate aceste cai.
Nu mă îndoiesc că sunteți un om credincios.. Doar că mă întreb eu așa în simplitatea mea în ce anume credeți ?

Citat:
În prealabil postat de haitchi Vezi mesajul
Auzi tu, "biodraci". Daca tot i-ai adus in discutie, spune-mi, i-ai vazut vreodata, sau comentezi "dupa ureche"?
În ăștia am înțeles că nu doar pentru că nu-i puteți vedea... deși pe mulți îi țin chiar în brațe... apoi ar mai rămâne Dumnezeu... nici El nu se poate vedea cu ochii trupești

Drac nu, Dumnezeu .... poate un pic, o idee... Nu vă cam contraziceți ? Adică unul fără altul înseamnă că problema nu are rezultat... și totuși la sfârșitul "cărții" este scris răspunsul corect și nu este acesta...

Nu, nu vă grăbiți să trageți concluzia cum că aș fi tras cu ochiul la sfârșitul cărții... chiar mi-am bătut capul cu problema ... și ce credeți ? era atât de simplu de rezolvat, iar eu mă complicasem atât de mult.... eh... bine că mi-am dat seama până la urmă...

Ca să vă dau un indiciu de rezolvare: metoda pe care ați aplicat-o în rezolvarea problemei nu este tocmai cea bună... ci din contră vă va ameți de nu-i veți da deloc de capăt...

Și ca să închei: Ori cu Hristos ori cu Mamona... nu se poate sluji la doi domni căci pe unul sigur îl veți iubi mai mult și pe celălalt îl veți neglija

Deși eu nu am atins nivelul dvs vă urez cu dragoste ca Dumnezeu să vă lumineze mintea !
__________________
"Cine crede fără a fi și un misionar, acela nu a cunoscut frumusețea credinței !" (Valeriu Gafencu)
Reply With Quote