View Single Post
  #93  
Vechi 13.05.2009, 11:06:34
CosminPopescu's Avatar
CosminPopescu CosminPopescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 29.04.2009
Locație: Constanța
Religia: Ortodox
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Acu, cu riscul de a a trage iar anateme si invective crestinesti de genul 'mai ecumenisto' si 'ba occidentalo', eu i-as da dreptate si lui Scrabble. Sa-i mai lasam in pace pe homosexuali cu pacatele lor si daca ii intalnim in cale sa incercam sa ii apreciem pentru calitatile lor din alte domenii decat viata sexuala. Ca suntem cu toti pacatosi, chiar daca nu din punctul asta de vedere, nu?
Păi ecumenistă ești, mai ești și pro-occident, dar nu cre că s-a folosit cineva de expresia "bă", nu numai că slova respectivă este o insultă pt. cel ce o rostește și pt. toți ce o aud, dar se folosește doar în româna de televizor și poate și prin București ocazional.
Acum să revenim la partea cu ecumenismul, nu știu ce ai fost învățată de apuseni, dar când revi în țară recomand să cumperi Dogmatica Ortodoxă și s-o citești, eu am dat exemplu dintr-o ediție mai veche, trebuie să întrebi pe seminariști ei ce ediție folosesc.
Citat:
În prealabil postat de scrabble Vezi mesajul
Nu, n-am ciuda pe tine, pentru ca nu ti-ai sustinut acuzele cu nimic. Cel mult te-ai discreditat pe tine insuti, aruncand cu acuze nefondate in mine.
Fondate sau nefondate, consider că sunt îndreptățite din moment ce se adresează unui om care are o plăcere sadică de a se contrazice cu credincioșii, nu știu exact ce vrei să demonstrezi dar ști bine că nimeni nu te poate face să crezi în Dumnezeu așa cum nici tu nu poți să face pe alții să nu mai creadă. Problema e că faci mare pagubă sufletească celor ce-ți citesc mesajele, probabil că tocmai ăsta e rostul tău aici.
__________________
[COLOR="DarkGreen"]Doamne Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, ai milă de mine, păcătosul.[/COLOR][/b][/center]
Reply With Quote