Subiect: un sfat va rog
View Single Post
  #9  
Vechi 17.05.2010, 16:04:43
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de armanda Vezi mesajul
am nevoie de un sfat si apelez la acest forum deorece sunt intr o situatie oarecum mai grea.in urma cu 2 ani sotul meu a vrut sa daschida o afacere cu un prieten si a facut un imprumut la banca unde a girat cu casa lui .afacerile nu au mers, prietenul a uitat ca s a folosit de bani si acum sotul meu trebuie sa plateasca singur o suma mare ,lunar.sincer nu reusesc sa mi dau seama ce pot face. am 2 copii , nu lucrez . Unul din parintii mei s a sinucis si de multe ori ma intreb daca nu e ceva ereditar. simt iadul .nu mai pot sta alaturi de sotul meu care ne a facut atata rau. ce pot face nu stiu
Este o incercare pentru amandoi si nu vad ca solutie despartirea Timpurile sunt foarte grele si ai si doi copii, orice s-ar intampla e bine sa ramaneti impreuna. Greseala facuta de sot cu garantarea casei cred ca a fost aprobata si de tine asa ca raspunzatoare esti si tu. Sigur ca disperarea ne intuneca mintile si putem lua decizii pripite insa nimic nu este mai important decat familia si viata alaturi de Dumnezeu!

Am sa iti scriu mai jos un citat de la Sfantul Serafim de Virita:

"Eu sunt Domnul Dumnezeul tau, toate imprejurarile vietii tale sunt in mainile Mele; nu ai ajuns din intamplare in situatia ta, ci este tocmai locul pe care l-am pregatit pentru tine.(...) Vreau sa stii ca Eu dispun de banii tai;cauta scaparea la Mine si intelege ca Eu sunt izbavirea ta.Ia aminte, camarile Mele sunt pline si inepuizabile si sa fii convins ca Eu imi tin toate promisiunile! Ai dificultati financiare si abia supravietuiesti? Am lasat sa ti se intample toate acestea astfel incat sa te intorci catre Mine si in Mine sa afli vesnica mangaiere si odihna."
Reply With Quote