View Single Post
  #8  
Vechi 03.01.2013, 19:00:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Banul si necredinta . . .!

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Asta a fost dorinta lui, dintotdeauna. Pentru el, Dumnezeu nu exista!... L-am vazut cu vreun an-doi in urma intr-un interviu special, si am ramas dezgustat total despre cum poate gandi un roman de varsta si conditia lui. (Tocmai turnase ultimul lui film si unde a lipsit foarte putin sa nu sfarseasca calcat de tren, fiindca cochetase mult, in ascuns, cu aceasta idee). Din partea mea, Dumnezeu sa-l ierte, si nu numai El, ci si cei carora le-a adus multa suferinta de-a lungul vietii. Si eu am copilarit cu filmele lui, ba chiar cascam gura pe sub Podu' Grand la filmari, dar de cand am vazut (de fapt am citit mai pe larg) ce i-a facut lui Ilarion Ciobanu, am considerat ca este un personaj extrem de pervers!
Daca nu s-a rusinat si nu a regretat faptele sale si daca nu s-a apropiat macar in al doispe-lea ceas de Dumnezeu, putem sa spunem noi mult si bine "Dumnezeu sa-l ierte", ca nu-l ajuta cu absolut nimic...
Iti dau dreptate , dar parca cand pleaca cineva din lumea asta nu=i bine sa-l vorbesti de "rau" , indiferent cine a fost aici !
Iata niste vorbe pe care pe mine m-au socat in astfel de momente , venite din partea unui artist extrem de cunoscut , vorbe care nici in gura ultimului om nu credeam ca pot sa le aud !
Iertare dar asa este textul reprodus dupa vorbele unui "om ":
Nu ma dau batut. Sper sa ma auda de unde este acum. Am sa ii atac firmele”, a afirmat Nicu Covaci, cand a aflat de moartea maestrului. Liderul trupei Phoenix a afirmat ca Nicolaescu ii datora 800.000 de euro, din drepturile de autor, iar faptul ca marele regizor a parasit lumea celor vii nu va fi un impediment in recuperarea acestor bani.
Sa il ia mama dracului. Cata iubire i-am purtat de-a lungul anilor, cu atat mai mult m-am convins ca a fost un om lipsit de caracter. Am sa ii atac firmele! Trebuie sa vorbesc cu avocatii mei, pentru ca nu obisnuiesc sa ma dau batut. Omul asta imi datora 800.000 de euro. Fiind securist, in gasca cu marlanii si mitocanii care conduc tara, nici cei de la Finante nu au reactionat. Am trimis experți care au descoperit ca are sa imi dea drepturile de autor pe 40 de ani de zile. A fost mana in mana si cu avocatii, m-au scos de pe genericul filmului, un film de succes, de altfel. Nu mai continui… Mesajul meu este ca nu ma dau batut!”, a declarat Nicu Covaci
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)