Subiect: ce sa fac
View Single Post
  #4  
Vechi 12.12.2014, 16:02:37
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de daxaaa1 Vezi mesajul
Salut.O sa trec direct la subiect sa nu plictisesc pe nimeni.Eu de fel sunt destul de credincios.Merg la biserica de cand eram mic, ma duc bunicii, parintii apoi am inceput sa merg singur.Problema este ca eu de ceva timp nu m-am mai spovedit si asta datorita unui lucru.Eu pe preotul meu duhovnic il cunosc de cand eram mic.Suntem foarte apropiati eu de el, el de mine si de toata familia si ne stim bine.Problema este ca acum a inceput sa-mi fie rusine sa-i spun anumite pacate.Stiu ca toti o sa ziceti ca lasa rusinea, ca te spovedesti in fata lui Dumnezeu si e adevarat dar eu nu pot sa fac asta si nu vreau sa merg sa spun doar cateva pacate pentru ca spovedania ar fi incompleta.Ce ma sfatuiti sa fac sa scap de aceasta lacuna acum ca vine si Craciunul si as vrea sa-l primesc cum se cuvine.
Gandeste ca probabil nu esti prima persoana care face acel pacat, si ca probabil mai toata lumea il face. Probabil nu e nici prima oara cand o sa-l auda, nici ultima. Deci da-i inainte si spune-i ce ai pe suflet.
Reply With Quote