Subiect: discoteca
View Single Post
  #29  
Vechi 09.02.2008, 20:57:44
GIULIX18 GIULIX18 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.02.2008
Mesaje: 16
Implicit

ceea ce putine persoane stiu este ca droguirle, alcoolul, discotecile nu sunt pt toti placeri adevarate ci surogate ale adevaratei fericiri, cautam acolo implinirea, respectul...Pt o clipa simti ca lumea e a ta, dansezi, d=sari in sus, e o nebuneala temporara care te``imbata``si te face sa te simti stapan pe tine pe oameni, esti smecher(baietii), esti bagat in seama, ti se pare ca acolo toata lumea te vad si te aplauda ca ai venit si ca n-ai facut absent in seara aia!Suntem judecati dupa aparente oameni buni, fratii mei albastri de omul cand vede o tipa tare de tot cu picioare pana`n gat, cu un decolteu obscen are numa 2 reactii posibile:UNA(pfoai ce bucata) si DOI(Doamne fereste Maica Domnului pazeste ce ti-a fi si cu tinerii din ziua de azi...).Dar cati dintre adulti sau chiar tineri sta si cumpaneste ``bai fata doar stie ca are picioare frumoase de ce tre sa arate la toata lumea?``sau cine ii plange de mila ca saraca va ajunge in iad pt asta...hai sa fim seriosi...Tineri cu freze ciudate, cu inele, cu piercing uri, cu zorzoane, cu rockeri pe haine, cu castile in urechi si tot felu de demonizati pe care ii condamnam,DAR DE CE FAC EI ASTA?Din dorinta de a fi iubiti, acceptati, apreciati...Cine apreciaza un tanar crestin?Nimeni decat oamenii mari...Ba mai mult se rade de asta, se ajunge la o batjocura de nici nu va inchipuiti, E GREU SA IESI DIN TIPARE, intelegeti, in lumea asta ne-am nascut, nu ne-am ales-o noi, suntem produsul societatii noastre!
Reply With Quote