View Single Post
  #17  
Vechi 30.07.2020, 21:15:02
sergey sergey is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.02.2017
Mesaje: 30
Implicit

[Nu înțeleg ce zice ]

Și de atunci nimeni n-a venit la mine și nimeni nu m-a forțat și până în prezent, Slavă Domnului, viețuiesc împreună cu Dumnezeu, cu Maica Domnului, și voi continua să viețuiesc până când nu voi muri.

Mi-au spus să accept pașaportul, că altfel nu-mi vor da pensia.

Și am spus, că nici nu o vreau. Nu voi muri. Îl am pe Dumnezeu care va avea grijă să mă hrănească. Nu mănânc mult. Trăiesc cu rugăciune. Și Domnul îmi va da să fiu sătulă și îmi va da liniște. Este al meu, a fost al meu și va fi al meu. Iar voi plecați de la mine.

Mi-au spus, că sunt nebună.

– Povestește visul pe care l-ai avut.

– Care vis?

– Părintele….

– L-am visat și mi-a spus, să mă duc la Clavdia Suksun, ca acestea să nu …

– cu fiica.

Da, cu fiica, și să le spun să nu accepte pașapoartele noi. Iar dacă le vor accepta, atunci pentru veșnicie vor merge în iad. Și dacă nu le vor primi, este posibil că Domnul în curând îi va lua. Părintele se va ruga pentru ele.

Părintele mi-a spus, că de multe ori mi-a spus, să nu accept nimic. Și i-am răspuns părintelui, că nu am acceptat nimic. Și mi-ar răspuns, ca nici pe viitor să nu accept. Și mi-a spus, că mai bine să mor de foame și să mă duc la Dumnezeu, iar dacă voi lua, voi trăi o lună și mă voi duce în iad.

Povestește cum mama îți spunea, că vei trăi până la Antihrist.

Da, Îmi spunea, că voi trăi până la Antihrist.

Și am întrebat-o: Cum va fi acesta, mamă?

[Ce o sa manance. Ea raspunde: nu o sa manance, o sa mananci sare si o sa te saturi ]

Mi-a spus că viața va fi grea.

I-am răspuns, că nu știu cum va fi.

Dar părintele Nicolae ce mai spunea despre numerele personale, despre acte?

Spunea, că în ultimul timp vor fi tot felul de acte să dea, de pe prescuri în biserică vor șterge toate semnele, și pe acestea nu avem voie să le luăm.

Dumnezeu a binecuvântat doar pe Maica Domnului și Crucea.

Dar părintele a mai spus ceva despre timpurile viitoare? Cum va fi?

A spus, că vor fi numere electronice, tot felul de numere, vor fi cifre, astfel încât oamenii să nu înțeleagă, că este semnul 666. Iar persoanele cu mintea deschisă vor calcula și vor afla, iar ceilalți nu vor înțelege nimic.

Părintele a spus, că Mihail cel însemnat va răsturna toată Rusia, va face restructurarea și în Rusia nu va mai fi nici un fel de conducător, fiecare va face ce vrea.

Doar masonii vor conduce. Dar eu nu înțelegeam, cine sunt masonii.

Este vorba de evrei, America.

Adică acei care l-au răstignit pe Hristos.

Părintele așa a spus, că vor conduce doar masonii. Nu vor fi nici un fel de conducători ruși. Și vor tulbura credința rusă. Vor rămâne doar foarte puțini preoți.

Preoți, da?

În regiunea noastră vor rămâne doar unul sau doi preoți.

Așa mi-a spus părintele.

Iar eu muream și am văzut tartarul, cum se zvârcolesc acolo asemeni viermilor, strigă și suspină.

Reporterul:

Și cine îi conduce acolo?

Păi, cine? Preoții.

Reporterul:

Păi tu n-ai văzut acolo preoți

[Tu ce crezi ca ei merg acolo cu haine preotesti ]

Cine le-a permis.

Reporterul:

Și oamenii strigă acolo?

[Nu înțeleg ce zice ]

Reporterul:

Oamenii cad încolo

Da. Tu cum credeai? Coboară pe scăriță?

Reporterul:

Și cum crezi, care-i cauza?

Cauza?

Reporterul:

De ce tocmai acum.

Dar tu de ce crezi? Noi și aici acum viețuim în iad.

Acum pe pământ e iadul adevărat.

Privește ce se întâmplă.

Toate femeile poartă pantaloni, tunse, îmbracă șepci, pe toate le îmbracă, au profanat tot pământul. Totul este profanat, întreg pământul. Pământul va arde. Ce credeți? Arată-mi măcar unul care viețuiește cu dreptate conform poruncilor? Spuneți! Așa!

Ce credeai că toți trăiesc în mod binecuvântat?

Reporterul:

La Liturghie bisericile noastre sunt pline.

Dar cum a spus părintele Kukșa? Că vor fi bisericile arhipline, dar nu va fi nici un credincios.
Reply With Quote