View Single Post
  #18  
Vechi 30.07.2020, 21:32:26
sergey sergey is offline
Member
 
Data înregistrării: 01.02.2017
Mesaje: 30
Implicit

Cu adevărat așa este! Nu va fi nici unul. Iar oamenii se vor înghesui. Iar cei credincioși nu se vor duce. Și îl vor bate cu bastonul, îndemnându-l să se ducă la biserică.

Așa va fi.

Acum trebuie să ne rugăm acasă, noaptea, cu lacrimi. Domnul noaptea se ruga.

Reporterul:

Maică, dar părintele Nicolae nu simțea această situație, atunci când era viu?

Părintele le știa pe toate. A spus, că Mihail cel însemnat va face restructurarea și în Rusia nu va exista stăpân. Și fiecare va face ce vrea. Pe toate le vor fura și într-adevăr le-au furat pe toate.

Ce mai vrei?

Reporterul:

Dar despre autoritățile duhovnicești?

Părintele a spus, că toți preoții vor primi actele și vor sluji diavolului.

Toți preoții le vor primi. Doar câțiva foarte puțini vor mai rămâne.

Reporterul:

Dar cum să ne luptăm? Ce să facem?

Trebuie să ne rugăm.

Reporterul:

Poate să scriem o scrisoare la arhiereu….

Cui?

Reporterul:

Episcopului să-i spunem….

Mergi și spune-i, că el este atât de cu coarne.

Pe toți i-a împuns deja.

Reporterul:

Dar tu, maică, nu ai vrea….

M-aș duce și le-aș spune tuturor la biserică.

Dar nu pot și nici nu-mi vor permite. Imediat voi face infarct.

Părintele a spus, că clericii vor fi orbi, muți și surzi. Și vor crede că fac fapte bune, dar vor sluji diavolului.

Asta spunea părintele.

Pentru că nu se roagă cu adevărat. Au redus totul. Oficiază după cum se primește.

Înainte când cântau Lăudați numele Domnului , parcă toate se ridicau în aer, și înseamnă că harul era asupra întregului popor, iar acum unde este harul?

Locuiesc acasă și mă voi ruga. Nu mi-e frică de nici un fel de diavol.

Dacă vor veni să mă omoare, atunci să mă omoare.

Reporterul:

Dar părintele Nicolae…

În trecut i-a spus Vlădicii, care îl obliga să-i înmormânteze pe tot felul de nemernici.

Și părintele i-a scris și i-a spus, să-i înmormânteze singur. „Eu nu-i înmormântez. Nu vreau să mă duc în iad. Dacă vrei, mergi tu și fă înmormântarea. Iar mie nu-mi da ordine”.

Și i-a mai spus, că nu oficiază conform străvechiului obicei al Apostolilor.

A spus, că atât timp cât este sănătos, va oficia așa după cum oficiază, iar dacă nu va avea putere, nu va oficia.

I-a spus, că nu-mi veți ordona.

Părintelui Nicolae nu-i era frică de nimeni.

Iar în prezent tuturor le este frică să nu-și piardă locul, dacă vor spune ceva. Nu le este frică de Dumnezeu, ci le este frică să nu piardă locul.

Din ce cauză l-au bătut pe Domnul, din ce cauză l-au răstignit? Ca Domnul să nu le ocupe locul. Iar Domnul nici nu intenționa să le ocupe locul. Are Cerul Său. Înțelegi?

Tu ai creier? De ce mă întrebi?

Ai slujit în biserică la Altar. Tu trebuie să le știi pe toate. Și trebuie să mergi la Dumnezeu și să nu ai legături cu aceștia. Trebuie să spui adevărul. Nu trebuie să-ți fie frică de nimeni. Trebuie să ne fie frică de Dumnezeu. Iar Dumnezeu ne va apăra și îl va acoperi pe oricine urmează Domnului. Nu mă va da nici unui diavol
.
Iar preoții au nevoie de buzunare pline de bani. Vor să viețuiască în bogăție. Iar Domnul a umblat prin munți cu picioarele goale. Căuta cea de a suta oaie prin munte, cu picioarele sângerate.

Care părinte va veni pentru mine? Nici unul nu va veni la o bătrânică ca mine să o împărtășească. Iar dacă va veni trebuie să-i dai bani.

[Da inca nu o sa citeasca tot ]

Nu va aduce Evanghelia, ci Molitfelnicul, și eu ce să fac cu Molitfelnicul lor? Doar nu o să sărut Molitfelnicul, îmi trebuie Evanghelia. Preoți!

Și ce să le spui oamenilor, că aceștia nu înțeleg nimic! Printr-o ureche intră și prin cealaltă iese.

Asta e tot!.

Nu e popor, ci porci.

Le spui una și ei întorc și iese altceva.

Andrei le spune direct și toți umblă și îl reclamă pe Andrei, că le spune că sunt demonizați, că sunteți draci. Dar Andrei probabil că-i vede pe draci, la fel ca mine.

În prezent toți sunt demonizați, tot poporul este demonizat. Și preoții sunt demonizați.
Preotul trebuie să fie purtător de har, curat ca oglinda. Preotul trebuie să aibă har înalt, În fiecare zi să se unească cu Dumnezeu, iar el se unește cu dracul.

Iată ce am să-ți spun, sufletul omului care viețuiește cu Dumnezeu, se unește cu Dumnezeu zilnic. Nicidecum nu se poate despartă de Dumnezeu. Ști că Dumnezeu este al lui și el este al lui Dumnezeu. Și cum poate să părăsească acest suflet? Nicidecum nu poate. Oriunde nu s-ar afla, îl va salva.
Reply With Quote