View Single Post
  #102  
Vechi 09.04.2012, 02:17:35
eastern eastern is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2012
Mesaje: 1
Implicit Minune Sf Nectarie

Buna ziua,
Va indemn sa va rugati cu incredere acestui mare sfant, si sa va puneti toata increderea in el ca nu veti fi lasati singuri si neajutati. Eu nu auzisem niciodata de sf Nectarie, si de asta cu atat mai mare este minunea. Eram suparat ca de 1 an si ceva nu gaseam de lucru, banii pe care i-am avut erau pe terminate si pe langa toate astea am si rate de 500 euro pe luna(apartament si masina). Intr-o zi a venit o cunostinta apropiata care este si preot si mi-a zis: 'vrei sa-ti gasesti de lucru intr-o luna?' Eu i-am raspuns nedumerit ca da, doar stia ca imi caut de lucru de 1 an. Si mi-a zis sa fac 40 de zile acatistul Sf Mina si voi avea negresit de lucru. La inceput am fost indoielnic, dar dupa cateva zile am inceput sa fac acatistul Sf Mina. In ziua 38 m-a sunat un prieten si mi-a zis ca si-a gasit ceva de lucru si ca ar mai avea nevoie de oameni. Dupa ce am terminat acatistul Sf Mina, stiind ca interviurile ce vor urma vor fi grele, in mod deosebit unul, am inceput acatistul Sf Nectarie. Pana atunci eram nervos, agitat, imi faceam diferite scenarii in minte, dar dupa 2 saptamani de acatiste(in fiecare zi, o data pe zi) am trecut toate interviurile cu brio(parca mult prea usor) si acum va scriu cu drag din America. Nimic nu este imposibil lui Dumnezeu, trebuie doar sa crezi si sa te rogi!! Paste fericit si Dumnezeu sa ne binecuvanteze!
Reply With Quote