View Single Post
  #28  
Vechi 13.06.2012, 11:00:42
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iustin10 Vezi mesajul
Mai bine incearca sa o recuceresti
Ce daca fumeaza!!! E o monstruozitate sa sacrifici iubirea din tine ,pentru ca ea fumeaza.Dar tu esti perfect? Si de ce va certati ? Oare daca ai fi mai ingaduitor si ai lasa de la tine,si ai coplesi-o cu atentie ,crezi ca ea nu s-ar intoarce la tine?
La tine e cheia,si in dragostea cea mare care zici ca o ai .Nu lupta impotriva ei ,ci mai degraba lupta ajutat de dragoste ,chiar impotriva ta.
Caci iubirea cere sacrificiu .
Da orice la o parte,si iubeste ,fara limite ! Caci Dumnezeu este iubire,si nimic nu este cu neputinta la El . Iubeste si lupta pt iubirea ta. Cu intreg universul,chiar si cu tine....
Iustin, am luptat prea mult...... nu mai am nici macar un strop de putere....cea mai grea lupta e lupta cu mine insumi.... cred ca ea a devenit o patima..... fata nu mai fumeaza, are mai mult de o luna de cand s-a lasat..... sper ca daca nu ma mai apropii de ea sa nu mai cada in ispita si sa nu se ma reapuce..... o iubesc mult, dar poate a venit momentul ca macar sa incerc sa nu ma mai rog pentru iubirea ei.... Duminica ne-am certat destul de rau.... cred ca a fost ultima cearta..... pentru ca o sa redevenim dusmani, cum obisnuiesc eu sa spun..... urmeaza o perioada groaznica, pe care vreau sa o trec fara sa cartesc.... problema uriasa este ca din nou nu mai pot sa ma rog..... pentru nimic nu ma mai pot ruga..... asta e pretul pe care trebuie sa il platesc mereu..... duhovnicul meu mi-a spus sa citesc psalmul 118, care reprezinta lupta cu noi insine, razboiul cu sufletul nostru si cu fortele intunecate... va multumesc tuturor pentru incurajari si pentru raspunsuri... poate o sa reusesc si eu sa ma indragostesc de vreo fata, daca nu, o sa imi duc crucea mai departe...... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote