View Single Post
  #109  
Vechi 07.07.2012, 23:48:52
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vasilik Vezi mesajul
Pentru a le multumi tuturor sfintilor (intr-un cuvant lui Dumnezeu si Maicii Lui) pe acest forum ar trebui ca fiecare sfant sa aibe pagina lui proprie. Sunt o pacatoasa si o nerecunoscatoare. Dupa o sesiune cu examene grele,solicitante si stresante, dupa despartirea de fostul meu prieten, lipsa unui loc de munca si alte lucruri urate din viata mea durerea sufleteasca si-a pus amprenta asupra mea si am facut o depresie incat nu ma puteam ridica din pat. Traiam cu o durere pe care o simteam mereu in piept si imi apasa pe suflet. Nici putere sa mai citesc dintr-o carte de rugaciuni sau vreun acatist nu mai aveam. Plangeam (fara ca familia mea sa ma vada) si ii rugam pe Sfantul Nectarie, Maica Domnului sa faca ceva si sa se intample si cu mine ceva. Rugaciunile mi-au fost ascultate, de 2 zile mi-am gasit un loc de munca. Nu este un loc de munca sigur in sensul ca salariul este mic, sunt pontata cu ore mai putine decat cele pe care le muncesc insa.....este un inceput si pentru asta vreau sa ii multumesc lui Dumnezeu, Maicii Domnului, Sfantului Nectarie, Sf.Efrem cel Nou, Sfantului Ioan Rusul, Sf.Paraschiva, Sf.Nicolaie, Sf.Mina, Sf. Spiridon, Sf.Xenia de Sankt Petersburg, Sf. Arhangheli Mihaiil si Gavriil si tuturor sfintilor. Sunt o nerecunoscatoare pentru ca am uitat sa multumesc. Consider ca nimic nu este intamplator si nimic nu se intampla fara voia lui Dumnezeu, de accea sunt multumita si de acest loc de munca indiferent de felul lui de a fi. Multumirea mea sufleteasca este ca imi voi putea ajuta parintii. Stiu ca nu voi putea sa ii ajut cu mult insa si o singura factura daca am sa o platesc din banii mei voi fi multumita sufleteste ca e platita de mine. De fapt nu de mine........de Sfantul Nectarie!!!
vasilik esti printre putinele persoane care mai scriu pe aceste threaduri...... nu stiu de ce oamenii nu mai marturisesc minunile pe care le traiesc zi de zi.... si eu vreau sa ii multumesc Sfantului Nectarie pentru ajutorul pe care mi l-a dat in gasirea unui loc de munca... nu este mult dar totusi este mai bine decat deloc...... si pentru ajutorul oferit pentru a face o persoana draga sa se lase de fumat... asta e o adevarata minune... desigur au contribuit si alti sfinti, si parintele Arsenie Boca!!! sa nu deznadajduiesti orice ar fi.... sa nu uiti ca cu cat te rogi mai mult si cu cat ai mai multa nadejde, vei avea mai multe ispite de la diavol.... Dumnezeu te incearca...... sa nu dai curs depresiei sau altor ganduri rele.... cand ai stari din astea sa citesti psalmul 90 si daca lucrurile se precipita sa citesti psalmul 118.... astea le stiu de la un calugar foarte bun.... acesti psalmi reprezinta lupta cu noi insine.... o sa te ajute enorm.... multumesc mult... Doamne ajuta!!!
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote