View Single Post
  #4  
Vechi 15.02.2015, 22:40:37
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Nu se poate.
Dar cum e posibil?
Dumnezeu, care în urmă cu 5 capitole, la Ies™irea 20, spunea să nu-ți faci chip cioplit și nici un fel de asemănare a nici unui lucru din câte sunt în cer, sus, și din câte sunt pe pământ, jos, și din câte sunt în apele de sub pământ! acum cere chipuri cioplite ?
Si încă în mod expres cere.
Cere Dumnezeu cum să fie pozitionat›i, cum să aibe aripile întinse si cum si unde să aibe fetele îndreptate.
Uimitor.
Dar cum e posibil asa ceva?
E absurd, nu?
Înseamnă că ortodocii au dreptate s™i tot›i ceilalt›i, sunt mint›iti de draci.
Huh? Cum ai ajuns de la contradictia biblica de mai sus la concluzia in bold? Sunt curios de rationament, deoarece cred ca ai omis o mare parte din el.


Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Uimitor.
Dar cum e posibil asa ceva?
E absurd, nu?
Înseamnă că ortodocșii au dreptate cu ICOANELE lor ș™i toț›i ceilalț›i, sunt mincinoși și sunt mint›iți de draci.
Tot, explica cum ai ajuns la aceasta concluzie. Vad ca ai evidentiat o contradictie in biblie, si dupa aceea spui ca ortodocsii, ignorand un verset si respectand alt verset, au "dreptate". Imi scapa ceva?

Citat:
În prealabil postat de Igor_Paslusnik Vezi mesajul
Deci sunteț›i blestemați voi, toți penticostalii, baptiș™tii, adventiș™tii ș™i toți ceilalț›i protestanț›i.
Dar Hristos, ca ș™i noi, ortodocșii, vă iubim.

Vă rugăm nu mai staț›i în înșelarea demonilor, dracilor, a diavolului ș™i îngerilor lui (Matei 25, 41)
Ca altfel, rămâneti blestemați.

ȘI NU VĂ VEȚI MÂNTUI !

VĂ PROVOC LA CUVÂNT. LA RĂZBOI PRIN CUVÂNT.

Pace vouă.
Pacea Domnului Iisus, să fie cu voi.
Imi plac oximoroanele. Fac lectura mai interesanta.
Reply With Quote