View Single Post
  #5  
Vechi 06.12.2018, 23:00:35
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cred ca rostul pentru care ti se tot arata cifra noua este ca Domnul vrea sa te ajute. Astfel, ai scris pe site si am vazut noi mesajul ca sa te ajutam. Din cate mi-am dat seama esti intr-o secta neoprotestanta, citezi din Biblia Cornilescu. In Sfanta Scriptura este scris ca de vei cauta adevarul il vei gasi. Trebuie sa incepi sa il cauti, sa te informezi si sa citesti mai multe despre ortodoxie. Sectele sunt doar false biserici, adevarata Biserica este doar Biserica Ortodoxa. Cauta adevarul si il vei gasi, nu trebuie sa crezi pe cineva.
Sunt cat se poate de ortodox, eu doar am luat acele pasaje din Biblie, de pe internet.In ziua de azi sunt atatea "biblii", incat nici nu stii care este cea "corecta".Am fost botezat in religia crestina ortodoxa, biserca unde am fost botezat este la nici 5 minute de mine.Totusi, am hoinarit prin multe "credinte", fiind confuz in ceea ce priveste adevarul, desi, intotdeauna am "stiut" adevarul, l-am ignorat, in fine, idee e ca acum mi s-a relevat adevarul pe de-a intregul, adica nu mai exista dubii, mi s-au deschis ochii si urechile, insa, nu pot sa pricep ce e cu acest numar 9... singura concluzie la care am ajuns este ca are legatura cu al noualea ceas al rugaciunii, cred ca asta este si singurul raspuns, este vremea rugaciunii, mai ales ca acum totul e atat de limpede.
Reply With Quote