View Single Post
  #31  
Vechi 15.04.2011, 16:24:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan_strainul Vezi mesajul
Pe care crestini ??????
Pe noi care numai cu numele suntem ??
pe noi care mintim de milioane de ori ca sa ne aratam ca suntem crestini, crezInd ca daca noi marturisim ca suntem crestini si unul si altul aude ce spunem chear si suntem,
Undei dragostea noastra ???
Undei rabdarea care duce la mIntuire ''''????
Undei ascultarea porunci Lui Hristos care spune Iubitiva unii pe altii pre cum si Eu vam iubit pe voi. Drept dovada ca sa dat sa fie rastignit pt. noi ca sa arate cIt de mult a iubit zidire mIinilor Lui.
Cum putem sa ridicam ochi nostri spre cer sa privim spre Dumnezeu stiind ca mintim si cum sa ne ubeasca lumea daca noi nu facem fapte demne de dragostea Lui Hristos .
Cum sa ne iubeasca cInd noi Ii urIm pe alti, oare crestinismul a fost facut odata cu zidirea lumi sau odata cu trimiterea SFINTILOR LUI DUMNEZEU la propovaduire, si atunci cum sa face ca Sfinti apostoli propovaduiau MIntuirea Intru Hristos la toate neamurile de oameni ce erau pe pamint la acea vreme si cine credea se boteza atunci de catre sfinti nu ????? Ei cei IntIi chemati si sfintiti de dumnezeu faceau munca lor cu dragoste si nu din vreun interes ca astazi, cInd preotia este un serviciu ca sa cIstige uni un ban sa traiasca cu familia , Insa vai si amar de uni ca acestia ca vine o vreme grea pentru ei si este aici ca bate la usa .
Doamne si StapInul veti mele Daruieste sami cunosc pacatele mele si sa nu fie In mine mIndrie si ura ca sa nu fac voia celui rau Insa nu ma lasa ca sa cad In desnadesde si uitare ca tu teai rastignit pentr ca eu sa fiu viu si nu tac cInd vad ca vrajmasul Intra In casa ta si In turma pasuni tale amin amin amin
Tu ești sigur Ioan , uzerul Ioan , dar restul de 80% , cine sunt , ce vor ei . . . ? Groaznic ce pot afla în ultimele zile , despre adevărata identitate a unora ! Simplii combinatori de cuvinte mieroase și frumos răsunătoare, în rest oameni în mari păcate și rătăciri ! "Cu mască și fără mască", acesta va fi noul thread pe care intenționez să-l deschid , cu tot riscul . . . . ! Oameni , useri pe care îi credeam îngeri ai luminii , sunt defapt diavoli rătăciți , oamni grav bolnavi cu mintea lor ! Doamne ajută-mă să-i dau în vileag . Amin !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote