View Single Post
  #1739  
Vechi 28.06.2021, 16:10:37
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Nu m-a prins cu nimic. Nu trebuie sa explic nimic, nu dau satisfactie persoanelor care imi jignesc preotii si dezaproba invataturile lor (adica cum isi permite el sa judece un preot pe care nu l-a cunoscut niciodata? Thread cu Postul Negru) E simplu sa instalati TikTok si sa va uitati voi insiva. Cautati La Bara De search ce vreti. Ii gasiti acolo pe protestanti cu trambitele si pecetile lor... Cu apocalipsa.. Etc
Pai alea nu sunt Trambite ci ei rastalmacesc Apocalipsa, stiu ei cand vine sfarsitul, cand este scris ca asta va veni ca un hot. N-au cum sa stie si sa calculeze! Daca ar stii stapanul casei cand vine hotul s-ar pregati cu o zi doua mai inainte si ar sta la panda si s-ar prezenta sfant ca un ipocrit. Pana atunci nu i-ar pasa de nimic si ar face orice ca nu i-ar pasa.

Dragul meu, cand vii cu o minciuna trebuie sa aduci si sa dai probe sau sa explici si sa nu lasi sa planeze tot felul de aiureli cum ca Cele 7 Tr. Ap. ar fi promovate pe tiktok de neoprotestanti. Ti-am explicat ca m-am intalnit cu multi neoprotestanti care ma abordau pe strazi si niciunii nu au crezut. Deci NEOPROTESTANTII nu cred in Cele 7 Tr.Ap.!!!

Pe de alta parte iarasi dezinformezi si de asta am zis ca o sa-ti creasca nasul, codita, urechi si copitute de magarus pentru ca zici ca jignesc, judec si dezaprob invataturile preotilor. Nu i-am judecat!!! Tu m-ai judecat sustinand atunci cand ti-am aratat ca postul negru se tine asa cum a fost lasat de sfintii Apostoli ca gresesc. Cine largeste Calea e eretic. Ti se pare ca ereticii apusului sau neoprotestantii tin posturi negre dupa cum ti-am zis eu ca se tin?

Daca unii preoti chiar ortodocsi au largit Calea, eu ii judec sau faptele lor ii acuza?

Eu nu judec pe nimeni caci Domnul meu nu a venit sa judece pe nimeni si nici sa dea cu toiagul ci sa caute pe oaia pierduta si s-o readuca inapoi in turma, la pasune si la apa, s-o repuna pe Cale. Dar te intreb, are El voie sa-Și mustre slujitorii Sai?

Daca ti-am zis un adevar, ca preotii de azi nu-ti mai dau de carat o galeata cu apa vie ci doar o canita caci au largit Calea, nu vor sa-si piarda clientii cand le-ar cere sa duca o galeata in timp ce ei s-au facut ca butoaiele si propovaduiesc postul negru dupa ceas, atunci tu ma gasesti pe mine de om rau, pe mine care te invat dupa adevarata Invatatura ca sa mergi pe adevarata Cale stramta si sa nu te amagesti?

Nu-s eu dusmanul tau si nici al preotilor sau duhovnicilor tai ci voi va luati unii dupa altii in lepadarea Caii, singura care duce la Viata si la impacare cu Dumnezeu.

Deci esti capabil sa-mi spui si mie ce Trambite Apocaliptice promoveaza neoprotestantii pe TikTok? Cine sunt, cum le cheama pe Trambite. Linkuri, citate, etc.

Hai, te rog. Stii ce a patit Pinochio. Daca nu, atunci poate stii ce a patit Smegol!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.06.2021 at 16:23:39.
Reply With Quote