View Single Post
  #8  
Vechi 10.05.2009, 09:58:09
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de madaco Vezi mesajul
daca a fost adventism..slabe sanse sa treaca la ortodoxism...desi asta ar fi cel mai bine...dar adeventistilor nu le scoti din cap ideile lor si le pui ale noastre pentru ca ei nu cred in ele...
Sotul meu nu este botezat ,in nici o religie ! nu a fost niciodata adventist,sau altceva ! murindu-i parintii cand era mic ,a fost dus la adunare de catre unchii lui,dar crescand a incetat sa se mai duca.Acum sunt mai linistita ,deoarece am vb cu preotul si mi-a spus ca nu trebuie sa il fortez sa se boteze in credinta mea ,trebuie sa il las pe el sa aleaga.Va trebui sa ne casatorim in biserica ,pt ca eu nu ma consider sotia lui,decat cu niste acte,religios,gandesc ca traim in pacat ,asa ca dc va aparea bebelu,va trebui sa facem urgent casatoria religioasa,si de aceea ma rog la Doamne sa il lumineze !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro
Reply With Quote