View Single Post
  #1  
Vechi 22.08.2013, 19:31:09
maria m m maria m m is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.08.2013
Mesaje: 1
Smile Busuiocul din apa sfintita

Dupa cum spune si titlul , vreau sa ma lamuresc cu busuiocul din apa sfintita. Am luat ca orice crestin apa sfintita de la biserica in ziua de Boboteaza, si am adus-o acasa intr-o sticla. Mirosul de busuioc se simtea foarte putin in sticla si erau decat 2-3 maruntisuri din busuiocul de la biserica. M-am gandit sa adaug putin din busuiocul ce il aveam in casa, pus la icoane. Busuiocul era uscat, chiar se sfarma daca nu aveam grija cu el. Am adaugat in sticla o crenguta si am inchis sticla bine. Peste aproximativ o saptamana, observ ceva ciudat in sticla: busuiocul care il adaugasem incoltise.Nu intelegeam fenomenul.A incoltit la fel ca graul,crescand in sus firicele lungi si verzi. Mama mea mi-a spus ca de obicei, busuiocul creste in pamant, dar acum poate s-au inversat legile lumesti :D . I-am povestit profesorului meu de religie de la scoala, dar acesta nu m-a crezut si mi-a cerut sa fac cateva poze. I-am aratat pozele si nu a stiut ce sa mai zica. As fi recunoscatoare pentru niste pareri. Poate este doar o intamplare normal. Multumesc! Maria 19 ani
Reply With Quote