View Single Post
  #15  
Vechi 13.08.2013, 17:16:41
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Mie imi place sa gatesc,ma relaxeaza si o fac cu dragoste si pasiune,ca pe un lucru pe care pot sa-l ofer altora,ca pe un dar.
Gatesc cand ma duc in vizite,la reuniuni de familie,cu diverse ocazii.

Nu cred ca exista secrete ci numai experienta,totul vine cu exersatul.
Despre miere stiu si eu ca este nociva in lichide fierbinti,ca-si schimba structura si cumva devine toxica pt consum.

Eu am inceput sa stau in bucatarie cu mama si bunica de cand aveam 8 ani.Totusi o mare experienta in administrarea casei si a familiei nu mi-au fost de folos,deoarece nu am o familie.
Se pare ca ai experienta nu gluma (am citit si retete pe care le-ai postat :-)), priceperea nu o punem la indoiala in cazul unei persoane care gateste cu o asa pasiune. In popor se spune ca daca stii sa gatesti, esti pregatita de maritat si nu este doar o vorba... Fetele gospodine sunt apreciate de barbatii care inteleg cu adevarat ce mare comoara se ascunde intr-o asemenea fata. In legatura cu familia, cred ca este vorba de mediu nepotrivit care nu a dat prilejul evidentierii acestor calitati.

Referitor la secrete in bucatarie, ele exista. Incepand de la cum este bine sa spargi un ou pana la ordinea in care se pun anumite ingrediente cand faci un fel sau altul de mancare, toate conteaza si pot schimba rezultatul. Dar ai dreptate cand spui ca totul tine de experienta si de felul in care gatesti (cu drag sau invers).
Reply With Quote