View Single Post
  #8  
Vechi 24.02.2014, 10:14:47
Dalian's Avatar
Dalian Dalian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2012
Locație: Cernica
Mesaje: 539
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel_Ortodox Vezi mesajul
Doamne ajută.
Alin B., frate, ce afirmație constructivă și de ajutor spre mîntuire ai făcut !

Sunt ironic, și nu, nu te judec !
Ți-am spus aceste cuvinte, pentru că smintești ! Ești pricină de sminteală, de poticnire, de tulburare și mîhnire, direct și indirect.

Ți-am urmărit posturile cu atenție, și te văd, te simt agitat, vrei să pari înțelept, să fi apreciat peste măsura care o meriți, dar nu faci nimic să meriți acea măsură, cu smerenie; nu te silești, să devii îmbunătățit, cu discernămînt, iubitor... Îți lipsește ceva, cauți, te frămînți, trăiești pe lîngă acest forum, te hrănești cumva cu el... Crezînd că aici găsești ceea ce cauți. Ești tulburat și apăsat cumva și nu reușești să te liniștești... Nu-i bine...

Iartă-mă dacă crezi că am intenții rele spunînd ce am spus, te iubesc în Domnul și chiar vreau să te ajut, în primul rînd pentru că smintești pe alții cu ceea ce spui, adesea, în multe posturi scrise de tine, deșii înafară de a mă ruga pentru tine, nu văd cum să te ajut, ai caracterul deja format. Doar Hristos te mai schimbă.

Te rog, fi mai atent la posturile tale, să nu mai smintești, că știi ce spune Scriptura despre cei ce smintesc pe alții.


Bucurii.
Ortodoxu Daniel, fara sa-l judece, si cu crestineasca bucurie, i-a tuflit cateva indesate lu` Alinache care la randu` lui il pocnise vartos pe alte topicuri. Si acum sunt fifty - fifty.

Daniele, nu mai bine-i dadeai tu lu` Alin aista frumoasa jacheta de mai sus intr-un mesaj privat, dorind să nu te vadă nimeni, cum învață Scriptura, cand faci milostenie?

Bucurii.

Last edited by Dalian; 24.02.2014 at 10:21:56.