View Single Post
  #8  
Vechi 04.03.2010, 10:53:15
amarius
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Geony Vezi mesajul
Atata timp cat in conceptia NP nu se vorbeste despre PACATUL STRAMOSESC ("precum printr-un om a intrat pacatul in lume si prin pacat moartea, asa si moartea a trecut pe la fiecare pt ca toti am pacatuit intru el"..."plata pacatului este moartea"), toate citatele date de tine va avantajaza.
Nimeni nu ne putea impaca cu D-zeu, nimeni nu putea mijloci pt noi in fata lui D-zeu PENTRU GRESEALA LUI ADAM. Trebuia un om curat, fara pacat. Moise a fost om cu pacat, David la fel (vezi marturisirea lui din PS. 50), profetii oameni cu pacat...
Cine putea infaptui mijlocirea decat un OM fara pacat. Prin intruparea Sa, Iisus a fost OM ADEVARAT si DUMNEYEU ADEVARAT.
DECI, citatele cu MIJLOCITORUL la ceea ce am spus se potriveste...cred ca sunt inteles!
Alta minciuna Geony care se crede despre NP, ca nu este pacatul stramosesc, precum scrie in salmi ,,in pacat m-a zamislit mama mea,, Nu este adevarat. Toata lumea se naste in pacat si prin pacat moartea, iar prin Isus sunt crestinii ,,avantajati,, ca trec la viata.
Reply With Quote