View Single Post
  #15  
Vechi 28.07.2010, 11:38:16
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

ION ISTRATE-UN NOSTRADAMUS CONTEMPORAN. Este sub forma de interviu si merita citit.
Domnule Istrate, în 2004 am realizat cu dumneavoastră un inteviu în care ați dat o serie de predicții cu privire la alegeri și mediul politic din România, toate împlinindu-se. Atunci ne-ați vorbit despre un război între SUA, alianța Rusia-China și Islam, care ar începe în primăvara sau toamna anului 2006. Mai mențineți acest lucru?
Fac o completare în legătură cu alegerile. În turul doi al alegerilor prezidențiale din 2004 am primit un telefon, la ora 10 dimineața, prin care am fost întrebat cine iese președinte. Am raspuns: Băsescu. La orele 14 am primit al doilea telefon. Dle Istrate cine iese președine? Băsescu. La ore 18 primesc al treilea telefon. Dle Istrate cine iese președinte? Băsescu. După două sau trei zile primesc un alt telefon. Persoana mă întrebă dle Istrate cine face guvernul? Răspund: Alianța. La celălalt capăt al firului mi se răspunde: nu se poate, PUR-ul e cu noi; iar eu i-am spus că PUR-ul îi părăsește în 7 zile și Alianța D.A. face guvernul. Însă, PUR-ul i-a părăsit mai repede și s-a făcut guvernul. Și tot în legătură cu alegerile, dar cele viitoare, care vor fi alegeri anticipate, am avut următorul mesaj: vot nou repetat. Apare în același timp, A. Năstase, C.V. Tudor și Dan Voiculescu, toți în ceață, cu figurile surprinse, iar pe C.V. Tudor l-am văzut roșu la față, nervos. În acel moment aud: „răsturnări de situații, partidele din Parlament se stratifică pe podium și sub podium”. Pe unii îi văd pe jos, pe cei de la PUR și pe cei de la UDMR.
Înainte de alegerile din 2004 a venit o doamnă de la PSD la mine și m-a întrebat: Cum vedeți relațiile dintre Iliescu și Năstase? Și am răspuns: ca relațiile dintre șoarece și pisică. Apoi m-a întrebat: „Dl. Năstase va fi președintele României?”. „Nu”, i-am răspuns. „Va fi președintele partidului?”. „Nu”. „Dar Vanghelie va fi primarul capitalei?” „Nu”. Și doamna m-a întrebat: „Eu ce fac acum?”. „Analizați și distanțați-vă”, i-am răspuns.

Cu privire la partidele politice, ce ne puteți spune?
Pentru PSD am avut un mesaj în legătură cu Mircea Geoană, în care el părăsea o sală de conferințe. Asta înseamnă că va pleca de la conducerea partidului. Iar într-un alt mesaj apare ca lider al PSD fostul ministru de interne. Pentru Ion Iliescu am primit un mesaj în care se arată că trei demnitari vor fi de partea lui când el face ceva deosebit. Un alt mesaj îl arăta pe Iliescu într-o sală de ședinte unde erau muncitori și țărani, iar pe un bilet apărea un scris în ebraică. Apoi, un alt mesaj îl arată împreună cu Petre Roman discutând despre o nouă organizație politică.

Despre PD?
În Alianță va fi o răsturnare de situație. PD va trece în fața PNL.
Tăriceanu are probleme și iar probleme dar va rămâne în funcție până la alegerile anticipate. În ceea ce-l privește pe Theodor Stolojan, mesajele mele arată că nu va reuși să-l răstoarne pe Tăriceanu. La viitoarele alegeri va fi o Alianță cu o altă structură. PD va fi predominant iar PSD nu va intra la guvernare.

Despre președintele Băsescu ați avut mesaje?
Da, am avut, pe 24 martie anul acesta. Era într-o sală mare la Cotroceni, unde se auzea un vals vienez și unde se aflau mai multe perechi din Transilvania și din țările nordice.

Ce „mesaje”aveți despre mediul politic internațional?
Anul trecut am dat un interviu pentru un ziar de limbă arabă care apare la Londra, Al Hain, în care am vorbit despre politica mondială, având în vedere politica SUA și islamul. La mine sunt bătute în cuie toate mesajele. Despre al treilea război mondial am publicat în carte, atât în prima cât și în a două ediție. Mesajele din carte încep să se concretizeze în evenimente terestre: apropierea Federației ruse de China și pregătirile făcute de Federația rusă pentru apărarea sa. Războiul se va purta între cele două mari grupări de state: SUA, Canada, Australia și UE de o parte, iar de cealaltă, Rusia, China și o parte din țările islamice.

Când?
Mesajele anunță niște ani. Sfârșitul lui 2006, începutul lui 2007, anul poate fi altul, dar mesajul așa îl am. În timpul acestui război se vor folosi arme nucleare, chimice și biologice. Pentru Romînia, prin mesaj, am văzut și am auzit explozii atomice, în număr de patru, două în Dobrogea, una în zona Mihail Kogălniceanu și cealaltă în direcția lui Adamclisi, o alta la sud de București, dincolo de Popești-Leordeni și una între Bârlad și Vaslui. SUA va fi supusă unui bombardament atomic care va dura o oră, din Rusia peste Polul Nord. În momentul în care am avut aceste mesaje nu exista nicio justificare logică pentru aceste locații. În prezent, aceastea se justifică prin amplasarea bazelor americane. Rusia va dispărea ca Federație, va fi genocid. În Europa vor fi parașutate tancuri rusești într-o singură noapte. China se va desprinde din alianța cu Rusia și va trece de partea americană și rușii vor pierde războiul. La început, Europa va fi surprinsă de atacul rusesc. În final, harta politică a lumii va fi schimbată. În zona noastră va apărea o formațiune carpato-balcanică, Grecia, Macedonia, Bulgaria, Muntenegru, Serbia și România cu provinciile istorice. Războiul va dura fie din primăvară până în toamnă fie din toamnă până în primăvară, o jumătate de an.

Când vor începe românii să simtă cu adevărat bunăstarea?
Prosperitatea în Romînia va fi simțită după 2008.

Despre climă, aveți „mesaje”?
În lunile iulie, august anul acesta va fi o secetă cumplită.

Despre gripa aviara, ce ne spuneți?
Am avut un "mesaj" în 12 martie 2005. Din acesta rezultă că gripa aviară a fost "cumpărată" în Ardeal, și va cuprinde mai întâi întrega regiune, apoi toată țara. Virusul va fi înlăturat abia la sfârșitul veri, începutul toamnei.

I M P O R T A N T

Recitindu-si cartea “România si lumea în timp”, editiile I-a si a II-a, inginerul Ioan Istrate ne atrage acum atentia asupra unor mesaje înregistrate cu multa vreme în urma, care abia în aceste zile îsi gasesc confirmarea în evenimentele la care asistam…

02.04.1994: Vad pe harta României judetele Botosani si Suceava colorate în negru, iar judetele Iasi si Neamt pe jumatate negru în partile limitrofe judetelor din Nord.
În acest moment vad dansând 2 scaune mari, care se clatina, mai au putin ca sa cada; în fata lor, mai sunt 3 scaune care danseaza, se clatina. (“România si lumea în timp”,ed.I, pag.249).

”Lumea se împarte efectiv în doua grupe mari de state, care dupa 2006-2007 s-ar putea confrunta direct într-un razboi distrugator”
(“România si lumea în timp”, editia a II-a, pag.327).

06.07.1995: Sunt la o întâlnire unde se discuta despre o situatie deosebita si cineva spune: ISLAMUL SA AIBA SUPREMATIE ASUPRA CRESTINISMULUI.

29.10.1997: Se anunta: IRANIENII CU MACIUCA.
(“România si lumea în timp”, editia a II-a, pag.331).
Reply With Quote