View Single Post
  #36  
Vechi 13.03.2015, 23:59:12
alex190
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Legat de stergere.Alex190 ai cel putin un Topic carre nu numai ca nu l-as sterge, dar am sa raspund la el-http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=17148 .
Situatiile de viata de multe ori sunt cel mai bun pedagog ptr altii ca sa nu greseasca si ei.Imi aduc aminte cum in Proloage se da cazul unor mireni la care un prreot le spune sa zica cu glas tare cazul lor,spre invatatura.

Da,asa gandesc si eu, ca e folositor.Ca invatam unii de la altii.Citisem undeva ca la un moment dat se faceau spovedanii comune, cand oamenii isi marturiseau pacatele in fata celorlalti credinciosi.Dar e nevoie de mult curaj pentru asta.Si am inteles ca s-a renuntat, tocmai pentru ca oamenii deveneau rai unii cu altii, judecandu-se.

Citat:
Īn prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
M-as bucurra sa rraspunde-ti la subiectul ridicat, probleme in comunicarea pe Net sau Facebook.Situatii cand am ranit sau am fost raniti pe Net.Costurile emotionale care le-ati avut!Ce ai face azi in aceeasi situatie.
E un subiect folositor.Discutia de mai sus a deviat fara sa imi dau seama, pentru ca erau niste lucruri care ma framanta de ceva timp si avand un pic de legatura cu subiectul, s-a intamplat.Scuze!Data viitoare ma limitez strict la subiect.
Reply With Quote