View Single Post
  #640  
Vechi 20.10.2017, 23:07:32
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Si pe forumul catolic era liniste, la fel si pe alte forumuri. Biserica nu poate controla forumurile sau blogurile, cine sa le verifice? Si oricine isi poate face un blog despre religie, in care sa fie si discutii.
Nimeni nu zice sa le verifici pe toate ci pe cele reprezentative, care au cat de cat audienta.Uite eu de exemplu as verifica cel putin prima pagina.Ia vezi ,scrie , crestin ortodox pe Google si vezi pe unde e forumul asta?... :-)

Caci cum am spus pot fi aduse prejudicii prin intelegerea gresita a unor lucruri de catre credinciosi. Prin lipsa de liniste,cunoastere si intelegere care unii nu ar gasi-o aici.

Caci daca unii, incercand sa raspunda la subiectele puse de unii,(care le pun ptr ca au o problema) si deraiaza incercand de fapt(poate involuntar) sa arate ca au cunostinte teologice si de fapt ei pot incurca grav. De ce? Esti sigur ca ceea ce spui ajuta pe cineva?
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote