View Single Post
  #140  
Vechi 15.03.2014, 14:09:39
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Nu stiam ca locuiesti in Bucuresti,Alin(parca ziceai ca nu...)

Cum ai vrea sa cunosti aceste manifestari,doar esti barbat!? Dar o femeie iti poate spune de cate trivialitati are parte ,mai ales prin cartiere muncitoresti ...
Ce te socheaza asa,nu ai auzit si de la alte femei ca unii barbatii sunt badarani?Sau credeai ca este un cliseu ? :)

Ca sunt badarani,ar fi doar iritant insa unele sarmane sunt mai ghinioniste decat atat si au parte de tot felul de tratamente inumane.
Chiar anul trecut,o fetita o fost facuta bucatele si aruncata in lac dupa ce violatorul a intrebuintat-o;avea vreo 10-11 ani,o copila ...Nu cred ca isi aminteste cineva,toti erau prea ocupati cu moartea copilului ucis de caini(aia de lupta).
Ma indoiesc ca acea fetita era imbracata sumar si provocator...dar asta se intampla cand oamenii nu au nici un Dumnezeu,sunt prada celui rau!
Badarani sunt peste tot, nu doar in Romania. Stiu multe cazuri de femei agresate si hartuite pe strada, cazuri intamplate in vest. Mentionez asta doar ptr. a nu se crede ca doar barbatii romani sunt asa si asa. Nu stiu de Romania, dar in SUA si Canada sunt mari probleme in campusurile universitare si camine. Studente agresate de colegi, iar universitatea nu face nimic.
*
Saraca fetita. Dumnezeu sa o primeasca la El. In Romania s-a intamplat uraciunea asta?
Reply With Quote