View Single Post
  #6  
Vechi 19.07.2010, 17:54:02
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
viata mea se afla intr-un punct de cotitura acum si sunt situatii, stari sufletesti, atitudini interioare cu care ma confrunt si pe care nu le inteleg.
In ce consta momentul de cotitura? Detaliaza un pic.
Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
am practicat mai multi ani o alta invatatura decat cea crestina.
Care anume?
Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
credeam in Dzeu, In sf treime, in toate tainele crestine, doar ca am cautat si o alta cale care mi s-a parut in toti acesti ani, mai rapida.
m-am trezit intr-o zi pe marginea prapastiei, dar cu aceiasi ruga in suflet: sa ma propie dzeu de el cat mai mult! am renuntat la acele practici printr-o conjunctura neasteptata si ma bucur . am inceput o relatie de iubire, am urmarit permanent sa ma rog si sa fac binele, am crezut cu toata fiinta mea in bine!
acum, relatia mea este cam grea, eu ca fiinta plina de aspiratii nu ma mai regasesc si imi e greu sa inteleg ce se petrece cu mine.
Credeai in Dumnezeu si Sf Treime atunci cand erai de acea alta credinta? Impartaseste-ne daca poti calea mai rapida, chiar sunt curios :)
Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
imi place simplitatea, dar viata mea a devenit putin trista si sunt multe momente in care ma simt f singura. orice as face ajung sa ma simt singura. ma spovedesc lunar si ma impartasesc, dar in mine nu reusesc sa inteleg prea multe! e o stare in care sufletul meu se simte greoi si nu stiu ce sa fac sa ma regasesc! poate imi dati ceva idei! va multumesc! sunt o fire f dinamica, sunt vesela si ascund ceea ce traiesc cu adevarat in mine. imi place sa lupt, sa imi pun intrebari,
Suna interesant ce spui. Poate ai o tristete interioara din cauze ce tin de organismul/creierul tau? Poate ce crezi ca e iubire nu e de fapt? Povesteste mai multe.
Citat:
În prealabil postat de anaecaterina Vezi mesajul
mi-ar place sa devin puternica si vreau doar sa ma apropii de dzeu! orice preocupare am, starea de multumire imi lipseste! va pup!
Lasa dorinta de a deveni puternica, apropie-te doar de Dumnezeu si vei deveni si puternica automat. Ce varsta ai?
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote