View Single Post
  #28  
Vechi 20.06.2011, 16:18:16
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Daca nu esti troll, as regreta ca nu ti-am dat un sfat din suflet.:-)

Citat:
Īn prealabil postat de mihai niculae Vezi mesajul
Povestea mea este rupta, parca dintr-un film horror. Ma ocup cu restaurari obiecte de arta, i-ar acum 3 sau 4 luni, am gasit intr-o piesa foarte veche, bine ascuns un biletel in care scria: "Blestemat cel ce citeste", scris cu creion rosu, i-ar in partea de sus era cifra 69, biletelul avea o forma ciudata, ars imprejur. Problema este ca de atunci m-i se intampla lucruri cidate, imi dispar lucruri , pe plan sentimental pot sa spun ca e dezastru, am intalnit multe fete cu care vorbesc, e totul ok, dar totul se rezuma la o simpla intalnire, i-ar dupa nu mai sunt atrase de mine. Si pe plan profesional lucrurile nu stau bine de atunci de cand am citit biletelul. Simt ca se intampla ceva ciudat cu mine. Va rog mult sa ma ajutati, orice sfat e bine primit. Va multumesc!
Nu trebuie sa te iei dupa prostii de acest gen .Superstitiile sunt de la diavol pentru ca nu fac altceva decat sa te subjuge si sa uiti de puterea lui Dumnezeu.
Gandeste putin detasat. Daca pe bilet scria ca dupa 69 de zile de la gasirea biletului trebuie sa-ti tai venele, ti le taiai??:-)

Uita de bilet si nu mai gandi negativ. Puterea gandului e mare, tocmai de aceea se spune ca de ce ti-e frica nu scapi. Deci solutia este detasarea de aceasta problema si inima Sus la Dumnezeu!
Reply With Quote