View Single Post
  #29  
Vechi 21.06.2011, 06:16:31
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de mihai niculae Vezi mesajul
Povestea mea este rupta, parca dintr-un film horror. Ma ocup cu restaurari obiecte de arta, i-ar acum 3 sau 4 luni, am gasit intr-o piesa foarte veche, bine ascuns un biletel in care scria: "Blestemat cel ce citeste", scris cu creion rosu, i-ar in partea de sus era cifra 69, biletelul avea o forma ciudata, ars imprejur. Problema este ca de atunci m-i se intampla lucruri cidate, imi dispar lucruri , pe plan sentimental pot sa spun ca e dezastru, am intalnit multe fete cu care vorbesc, e totul ok, dar totul se rezuma la o simpla intalnire, i-ar dupa nu mai sunt atrase de mine. Si pe plan profesional lucrurile nu stau bine de atunci de cand am citit biletelul. Simt ca se intampla ceva ciudat cu mine. Va rog mult sa ma ajutati, orice sfat e bine primit. Va multumesc!
Dupa o spovedanie amanuntita (dupa indreptar), participa la Sfantul Maslu de mai multe ori. Roaga preotul sa-ti faca o sfestanie in casa. Ia dimineata anafura si agheasma, unge-te cu ulei sfintit din candela care arde la sfinti mari (Sfintii Inchisorilor, Sfantul Nectarie etc), tamaiaza prin casa si stropeste cu agheasma, roaga-te, tine posturile randuite de Biserica. Lucrarea necurata se indeparteaza mai ales cu post si rugaciune.

Roaga-te lui Dumnezeu si Maicii Domnului sa-ti arate calea pe care o vei urma pentru a te mantui: casatoria sau calugaria. Si stai de vorba si cu un duhovnic sporit pe aceasta tema. De obicei, necazurile pe care le avem ne sunt date cu un rost si anume acela de a ne apropia mai mult de Dumnezeu. Iarta, ca sa fii si tu iertat, citeste carti scrise de sfinti si cauta sa privesti totul cu ochi duhovnicesti.

Acatistul Maicii Domnului Aratatoarea Caii
Reply With Quote