View Single Post
  #4  
Vechi 16.11.2011, 11:45:49
Mirela0110 Mirela0110 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 295
Implicit

tentatia este mare ... o femeie singura, divortata, cu un copil, vrea sa isi refaca viata, pentru ca poate nu vrea sa fie singura pentru tot restul vietii si poate vrea sa ii ofere copilului un tata. si pentru asta e in stare de orice, mai ales ca in ziua de azi unii barbati nu rezista fara ... relatii ... si nu au rabdare pana la casatorie.

normal, sunt ffffff multe cupluri care au avut relatii inainte de casatorie si acum sunt casatoriti au copii, bani, le merge totul din plin. dar oare asa este? cine stie ce este in fiecare familie... este foarte grea aceasta situatie, pentru o femeie singura e destul de greu. mai ales cand se gandeste ca vrea sa ii ofere un tata copilului ei. sau pur si simplu nu vrea sa fie singura pentru ca orice om are nevoie de cineva langa el, mai ales cu care sa ramana tot restul vietii. cat e mic copilul umple viata unei mame, dar cand creste si isi ia zborul, mama ramane de cele mai multe ori singura.

noi ne gandim da, pacatuim oleaca, ne ducem la biserica, ne spovedim, facem canonul, si Doamne Doamne ne iarta ... din cate stiu eu Iisus i-a zis femeii pacatoase ca ii sunt iertate pacatele, sa mearga in pace DAR sa nu mai pacatuiasca ... Dumnezeu ne iarta, si noi ne iertam copiii cand ne supara cu ceva, sau fac ceva ce nu au voie ... dar ranile provocate de suparari ne raman in suflet nu? nu mai bine sa facem lucrurile asa cum vrea si Dumnezeu? mai bine sa ne rugam ca El sa ne scoata in cale un barbat credincios care sa stie sa astepte, sa fie bun, intelegator, muncitor, iubitor si cu care toate lucrurile sa fie facute asa cum cere Dumnezeu. si asa am fi si noi impacati si nici nu Il suparam.

la urma urmei, mai bine singur si cu Dumnezeu decat in compania cuiva dar nu si a lui Dumnezeu.

PS : nu cred ca pe acest forum va spune cineva : DA, poti avea relatii inainte de casatorie, indiferent ca e prieten sau logodnic, doar ca femeia sa se marite ...

Last edited by Mirela0110; 16.11.2011 at 11:50:25.
Reply With Quote