View Single Post
  #191  
Vechi 06.08.2015, 15:35:11
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Si eu am vazut la fel, dar ma interesa cum a reusit sa ajunga la aceste performante.
Simplu, cu ajutorul Domnului. Și nu sunt performanțe, a fi însărcinată nu este ceva anormal. Numai că noi din prea multă comoditate vedem lucrurile invers.

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Voua barbatilor vi se pare intotdeauna ca " nu a fost chiar asa greu"..( ba chiar unii mai au tupeul sa zica ca ei ar fi facut.o ( ar fi dus sarcina) mult mai bine si mai in siguranta :D....
Nu mi se pare un lucru ușor să duci o sarcină. În acest caz, greul apasă pe umerii mamei și nu pe umerii soțului care ar trebui să facă tot ce-i stă în putință să o sprijine, atât moral cât și fizic. Un bărbat care nu știe să aprecieze și să recunoască efortul depus de mamă în timpul sarcinii și apoi cu creșterea copilului, acela nu este bărbat, ci mai degrabă un laș.

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
de chiar nu nteleg de ce nu a dat Dumnezeu acesta misiune barbatilor, daca tot sunt atat de mandri...)
Pentru că Dumnezeu a dat acest canon femeii pentru neascultare și a transformat acest canon într-un mare dar, acela de a da viață. Și nu înțeleg de ce nu te bucură acest fapt.

Last edited by ovidiu b.; 06.08.2015 at 15:39:33.
Reply With Quote