Subiect: Site
View Single Post
  #16  
Vechi 22.06.2021, 12:23:16
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nebune, tocmai ai afirmat ca TU ESTI BISERICA.

Ca doar tu stii ce este bine si ca restul sunt necredinciosi si corciti.

Exact ca ARIE faci!!!

Bai Arie, tocmai ai negat toata Biserica!!!


Bai nebune, baga-ti mintile in cap ca doar diavolul spune ca "el le stie mai bine pe toate, inafara Bisericii".

Nu ti se pare suspect ca doar tu le stii pe toate cel mai bine, dar diferit de Biserica?

Bai nebune, daca era femeia aia a Bisericii, ridica Dumnezeu toata Biserica pentru ea, cum a ridicat-o pentru Paisie Aghioritul.

E o demonizata femeia aia termino cu nebunia



Bai satana de om, tot ce produci sunt demonisme - scoti de la diavol, de asta nu poti scoate nimic bun din tine. Ce pot sa zic, ca diavolismele tale sunt ... adevar si bune???

Nicidecum - ai sa produci doar diavolisme si o sa-ti arat de fiecare data!!!

Esti un demonizat care nu a inteles asta - ai un diavol in tine care te impinge la asta.

Doar diavolul spune ca "el stie mai bine dar inafara Bisericii" - fraza asta care ai spuso e de la diavol.

Nepriceputu-le iti numesti semianalfabetismul tau "crednita", "pricepre", dar esti doar un incult cu cateva clase care a invatat pe de rost chestii si nu le intelege foarte bine... asta este (ne)priceperea ta - doar incultura si semianalfabatism. Cam asa pier toti prin alte secte, nu ii duce capul si repeta chestii gandite pe jumate.


Bai satana de om, tu nu vezi ca intri ca diavolul aici si faci prozelitism? Cum sa te las in pace cand esti diavolul intrpat? Te-a ales diavolul si te-a lasat Dumenzeu in mana diavolului pentru neascultarea ta. Pentru ca ai figuri in cap si mergi pe coclauri dupa mintea ta.

Te-a lasat Dumenzeu sa te batjocoreasca diavolul pentru mandria ta - pentru ca iti dai cu parerea pe cele duvhocnicesti cand tu esti un prost notoriu - un semianalfabet care nu stie nimic dar care produce teorii si elucubratii. Stai la locul tau ca esti doar un semnianalfabet care nu stie multe ci doar merge ca boul inainte...

Si boul este credincios dar nu are minte...

Esti doar un prost batjocorit de diavol, lasat de Dumnezeu in batjocura pentru ca merge dupa mintea lui. Cand ai sa intelegi ca tot ce visezi cu demonizata aia si cu teoriile tale sunt doar flatulentele tale si mandriile tale pentru care ai cazut atunci ai sa te indrepti.

Ce tot zici acolo cu teoriile tale, cu vernonica cu trambitele sunt doar inchipuirile tale, demonizarile tale, plasmuri, draci care pozeaza in lumini... de asta ti se par atat de credi bile ca e dracul care pozeaza in sfinti in lumini.. doar lumini false nepriceputule

Hai sa folosim cuvintele voastre: "NIP", "TRAMBITE", "Noua Crdinta", "Cuvantul NIP", "Hristos vorbeste in NIP"... deja e un vocabular sectar... Ia mai bine "cerceteaza" tu corect sa vezi ca ai sarit gardul Bisericii... si esti intr-o groapa sectara. Nu vezi ca astea "nu exista" in Biserica? Totul e nou, totul e sectar???? Cat timp ai sa fii orb si nu ai sa vezi? Cat timp ai sa fii batjocorit de diavol?
NU TE CRED!!! Esti un mitoman hulitor de Dumnezeu!
Esti un hulitor mitoman insistent care minti la nesfarsit.

Cred in Cleopa, in Arsenie Papacioc, in Sf.Sinod in Grigorie Palamas si in sfintenia lor dar mai ales cred in Cele 7 Tr.Ap. si in Dumnezeu.

Nu cred in tine si in minciunile tale. Nu esti psihiatru, nu esti sef de inchizitie, nu esti decat un ipocrit ”mare” teolog raspopit care te crezi mare sef pe forum si ai impresia ca tu esti biserica daca ridici mare furtuna si infricosare in memoria colectiva prin acuzarile tale bolnave si viclene fara numar si fara oprelisti, permitandu-ti sa lovesti cu maxima cruzime si nesimtire direct in PERSOANE.

Nu faci decat sa-ti bati joc de mine si de colegii de pe forum si de ortodoxie si o tii asa la nesfarsit.

Nu te cred la nesfarsit oricat te dai victima impreuna cu ”biserica-tu” si oricat ca din gura de sarpe strigi ca hotul travestit care striga cu barfa-superstitie prindeti hotul (ca si cum l-ar fi descoperit fix acuma, ca si cum orbul ar fi vazut, surdul ar fi auzit) pentru ca minciuna-barfa superstitiei sa para credibila doar pentru ca orbii et corbii se tem sa vada, se tem sa ia atitudine dreapta si cred minciunile tale fara sa mestece, fara sa digere, fara sa vada, fara sa inteleaga, fara sa ia in seama miile de marturii si se lasa paaclaiti si amagiti si te cred doar asa ca zici tu de pe pozitii tiranice de sef ”ortodox” unit cu tiranii si teroristii lumii carora le faci jocul ca varf de lance.

Deci la nesfarist est un mitoman ce nu trebuie a fi crezut oricat lovesti ca prostul in mai micii lui Dumnezeu!

Trambitele nu sunt sectari, nu sunt neoprotestanti iar Hristos-Cuvantul nu e doar mare duhovnic ci insusi Domnul iar de Domnul Dumnezeu trebuie sa asculte si Sfantul Sinod si Biserica Lui!

(PS: Nu e prozelitism sa marturisesc adevarul! si sa raspund minciunilor, hulelor si acuzatiilor tale nesfariste! Tu faci prozelitismul necredintei tale si ma hartuiesti si ma haituiesti si hulesti pe toate firele de discutie deraind mereu de la subiect ca sa minti pentru obsesiile si idolismele tale desarte extremiste! Nu esti de crezut oricat te ascunzi dupa icoana sf. Grigorie Palamas dandu-te ”mare” teolog si ”aparator” a ortodoxiei batandu-te in piept cu idolii necredintei tale gresite! Eu apar ortodoxia, de lume si de corceala si nu cei ca tine! Nu ma bat cu pumnul in piept pentru asta caci nu eu de la mine o fac ci Harul Domnului apara impreuna cu miile de marturii, aste si Duhul afirma adevarul Adevarat! Nu marturisesc singur ci impreuna cu BISERICA si cu ortodoxia, impreuna cu cei ce cred cu Adevarat! Nu mi-e frica de noii muhamezi si de noua dictatura a tembeologilor raspopiti asa ca nu mint de frica ta si a celor increzuti si trufasi care cred ei ca se pot erija la putere si pot confisca Lumina si a o tine sub obroc in interes lupesc travestit. Daca altora le e frica de acuzatiile nesfrsite si de etichetarile nesfarsite si de hulele nesfarsite bazate pe inchipuiri-barfe-superstitii-orbiri viclene de tacuti de tot si de buni de tot, eu nu ma las supus de lumea condusa de cei ca tine! Noi, care mai suntem ortodocsi, credem in Sfintenie si in adevarul Adevarat care vine de la Dumnezeu prin Hristos-Cuvantul si prin Cele 7 Tr.Ap. si prin traitorii ortodoxiei milenare, care stau in Dumnezeu si marg cu viata lor pe Calea cea stramta si fara de pacat si fara de vina! Nu eu fac prozelitism ci tu pentru necredinta ta gresita deraizi si ma ataci pe acelasi subiect pe toate firele de discutie repetand minciunile la nesfarsit ca de frica ele sa intre in mintile oamenilor ca sa le ramana in amintire ”adevarul”-hula pe care o practici ca un kamikaze de viata vesnica!)

Pentru acuzatiile de erezie, nebunie si sectarism ti-am dat linkul asta!

Daca te indoiesti de proorocie, ca n-ar fi adevarata, atunci poate urmaresti inregistrarea acestei emisiuni.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.06.2021 at 13:16:02.
Reply With Quote