Subiect: Ajutor
View Single Post
  #5  
Vechi 23.06.2021, 13:56:14
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai flatulenta teologica imputi si postul asta cu putoarea ta?

Bine a zis Cleopa ca raspanditi putoare pe unde treceti... Fiecare thread atins de tine parca primeste o dara de unsoare din aia maro...

De ce generalizezi ce se aplica doar tine? (NB: analfabetism cras) De ce mai bine nu te uiti tu in oglinda sa vezi ca asta este caracterizarea ta REALA? Ca ti-am facut un portret personal foarte precis? De ce nu intelegi ca tu esti laxativul teologic eliminat din Biserica?

Asa ca vezi-te in oglinda cuvintelor mele, ca asta este chipul tau real draga Moroco.

Si este al X-ulea thread in care pozezi in victima.

Cred ca este al X-lea report facut de mine pentru tine Moroco, pentru banare definitiva - excludere definitava.

Poate la un moment dat se sesizeaza adminul. Vezi ca exista Dumnezeu si ca asta esti tu - ceva maro teologic...

(NB: omul nu s-a saturat si a mai adaugat)
Subintelegi ca un prost. Eu stiu clar de ce am zis Sfantul Spiridon tu zici doar prostii... nu ai experienta deloc duhovniceasca fraiere.

Postarea asta a ta este una de sectar nepriceput. Asa un semidoct care incepe cu rahatei sa decoreze alte threaduri.

Ai inceput bine postul - cu ala e rau, e foarte rau, ca restul din ortodoxie de care asculta... nimic nou sub soare, doar iti versi galeata umpluta din latrina NIP cu texte proprii si le arunci si tu. Si apoi ai aratat intr-o mandrie mare cat esti tu de bun... unde statea sectarul bun.

Ba, deci tu toxic si cand nu vorbesti dapai cand vorbessti... gura mica, sperii credinciosii.

Din nou ai adaugat un post nefolositor, in care vorbesti ca un nepriceput dar o faci pe priceputul. Duhovnicu lu tata, cine te-a invatat asta, ai facut studii la NIP ca sa "distrgui" pe altii cum si tu esti distrus? Asa cu teorii care mai de care mai stupide?

Iti recomand propria barna din ochii tai, sa muti discutiile despre tine pe threadurile tale, esti suficient de maro acolo
@gpaalama
Nu e despre mine sau despre tine acest subiect. Poti incerca niste lepadare de sine, putin respect pentru problema omului care cere ajutor?

@SerbiZs
Cum crezi tu ca ti-ar putea da sfat bun ceresc un teolog raspopit care e insasi cearta, minciuna si dezbinarea?

Poti sa vezi ce a scris in postarea in care i-am bolduit mocirla cu care arunca in mine la infinit si barfalul-paracios-mitoman-acuzator ce se da victima la admin are tot el tupeul sa ceara banarea mea. Nu lua de la astfel de oameni sfat sau exemplu ci invata ca : ASA NU!

@gpaalama
Eu nu ti-am facut niciun report si nici nu-ti fac. Nu-s exclusivist. Pot sa ma apar, pot sa-ti raspund la nesfarsitele acuzatii mitocanesti foarte ”ortodoxe”!

Vad ca tot vorbesti despre Cleopa si Papacioc. Ai citit cartuliile lui Cleopa in format mic? Eu le-am citit! Dar Singur Ortodoxia ai citit? Nici eu n-am citit-o dar... iata s-a implinit! Sunt singurul ortodox din poBOR ce crede si in Hristos-Cuvantul, iata deci singur ortodoxia... intreaga.... restul le e frica sa creada, le e frica sa nu fie parati si exclusi de cei ca tine ce se bat in piept cu pripeala si cu necredinta lor pentru care eticheteaza cu tot cuvantul rau mintind despre Hristos-Cuvantul. Toti tac de tot, tac si se parasc unii pe altii asa ca tine desfintand Apocalipsa.

Domnul a aruncat barfo-parasul la pamant care s-a asezat pe nisip, pe siliciu, asa ca vai de tine pamant si mare de relele care vor veni peste tine caci satana are putina vreme!

PS: Domnule @SerbiZs vezi ca sunt un fel de prooroc? Citeste in postarea mea anterioara si vezi foarte clar ca ti-am zis ca asta va face si iata asta a facut teologul raspopit ce se crede ortodoxia, mare duhovnic, stie el de ce te-a rupt de Dumnezeu si psf. Nascatore si te-a trimis la sf. Spiridon! Degeba ii repet, el se amageste crezand ca are pile daca arunca cu sectarism si alte mizerii si etichete in mine. Eu zic despre el doar ce se vede si se poate constata, ca e un tembeolog raspopit, semianalfabet, nu eu il fac asa ca sa se simta jignit ci el insusi asa se prezinta sub forma de ”ortodox” sperand el ca daca ma eticheteaza sectant atunci chiar ajung sectant pentru ca sunt destui fraieri ca sa creada in mitomaniile si acuzatiile lui, si daca cred in minciuna mai multi atunci musai asta nu poate fi decat adevar. Deci invata sa te lepezi de un astfel de comportamente ”ortodoxe” si sa nu te mai certi macar cu cei pe care-i iubesti!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 23.06.2021 at 14:14:18.
Reply With Quote