View Single Post
  #23  
Vechi 17.11.2012, 19:42:04
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ciprian22 Vezi mesajul
Am vazut astazi acest film si pot spune ca in afara de realitatea cruda a societatii romanesti nu are nimic rau in el dar nici bun.Este vadit o continuare comerciala de succes pentru occidentalii care adora sa vada "iesirea din tipar" si fetele triste din Europa de est.In rest fix nimic.De aceea consider pur exagerate reactiile de aici de genul trebuie boicotat..film mason..etc.Este un film la finalul caruia nici macar nu se spune ca ar fi un montaj dupa cele intamplate la Tanacu.Scrie ceva de genul "dupa un roman non -fictiv al lui..." nu am retinut numele.Personal cred ca filmul arata trairea oamenilor si dorinta lor de a renunta la tot ce-i lumesc atunci cand pasesc in calugarie de o parte iar de cealata parte faptul ca desi toata lumea incearca sa faca bine nu multi reusesc cu adevarat. Aici incluzand si doctorul psihiatru din film precum si doctorita care a constatat decesul si politistii(asta pentru cei care au vazut filmul).Ca si opera cinematografica..filmul m-a lasat rece si pentru cei care nu ati avut timp sa-l vedeti sa stiti ca nu ati pierdut nimic interesant.Prea multa valva in jurul lui.Ma gandesc cumva ca asta a si fost scopul si toata tevatura in jurul lui este pur comerciala.

Societatea romaneasca are mai multe "realitati" din pacate prezentarile unilaterale nu fac decat sa devina generalizatoare si definitorii, mai ales pentru straini.

Luat ca si caz medical, la fel de bine poti sa te uiti la "Sicko", noi macar nu ne putem fuduli cu o societate "avansata".
Reply With Quote