View Single Post
  #20  
Vechi 13.10.2008, 15:33:55
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Citat:
În prealabil postat de acidironic Vezi mesajul
Teoriile nu se schimba de la o zi la alta. Este pur si simplu o reformulare intentionat rauvoitoare astfel incat sa induca cititorul in eroare. Teoriile sufera schimbari (sau nu) in functie de dovezi, dar foarte rar se schimba pur si simplu in totalitate de la o zi la alta. Inainte sa faci astfel de afirmatii ar fi bine sa te gandesti putin la cat de multe stii tu despre teorii si abia dupa ce ajungi la concluzia ca stii destul de multe sa-ti permiti o astfel de parere.
Cat despre Biblie am o intrebare de bun simt zic eu. Daca in Biblie este scris marele adevar de ce a fost judecat Galilei de inchizitie cand spunea ca Pamantul nu este in centrul sistemului solar?
Galileo Galilei a fost condamnat pe viata de catolici pentru teoriile sale care...culmea..erau in conformitate cu Biblia.asta este o dovada ca oamenii(catolicii in acest caz) sunt supusi greselii si decat Cuvantul lui Dumnezeu este adevarat.
De curand,am auzit ca s-au descoperit scheletele unor oameni giganti,nu stiu daca aceasta stire a fost sau nu reala.Biblia este cea care descrie niste oameni giganti.Cand auzi,ti se pare a fi o poveste pentru copii,dar iata ca au existat.Tot ceea ce ni se pare acum de domeniul fantastic,peste ani si ani se vor descoperi.Daca nu le putem noi intelege nu inseamna ca nu sunt adevarate.
__________________
[COLOR=#1f5e83][/COLOR]
Reply With Quote