View Single Post
  #7  
Vechi 02.06.2014, 11:45:32
lena20 lena20 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2013
Mesaje: 14
Implicit

Sigur ca este inspaimantator. Invataturile bisericii spun sa nu credem in vrajitorii, magarii de prezis si alte porcarii de genul. In Biblie parca au visat mai multe persoane, iar Mariei i-a aparut in vis, se spune, un inger, Gabriel. Sigur, nu putem compara asa ceva, insa Dumnezeu actioneaza in viata noastra inmulet feluri, iar un vis foarte profund poate fi un semn de la El. Probabil sunteti atat de fundat in invataturi incat nu mai aveti legatura cu viata reala, de atsa oamenii citesc, rogu-te, una si in viata reala fac cu totul altceva. Aici unde se aplica si sunt invataturile acestea??? Eu zic sa fim mai maturi decat atat. In tara arde focul de mult, iar baba...se piaptana. Sa fim seriosi. Inca nu am primit un raspuns sa o parere pertinenta de la membrii forumului, mai astept.
Pana una-alta, daca e cineva curios despre semnificatii din vise si din ce ati spus ca vi se intampla, @Corinusha. Incercati aici, dreamgeek.ro, mi se par explicatii detaliate si interesante, nu inseamna ca trebuie crezute, dar este o parere. Ar trebui intrebata si biserica despre visele premonitorii si nu numai, sau cele spirituale, chiar. Ca atunci sigur, oamenii nu ar cauta in alte parti ce gaseste in Biserica.
Reply With Quote