View Single Post
  #176  
Vechi 24.04.2009, 12:43:27
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Silverstar, ce bine ar fi daca, in afara de a citi si a da crezare la toate minunile care se scriu in presa romaneasca (de o incompetenta rara, pot sa spun), ai incerca si sa vezi si sa verifici daca ce spun e adevarat. Uite, eu m-am interesat sa vad ce scrie in CV-ul lui si iata ce am gasit:

"Principele Radu a inceput cariera militara in 2002 cand, dupa absolvirea Colegiului National de Aparare din Bucuresti, a devenit capitan in rezerva in Armata Romaniei. Este, de asemenea, absolvent al Colegiului George C. Marshall din Germania (2003) si al programului "Senior Executives in National and International Security", John F. Kennedy School of Government, Universitatea Harvard (2004)."

Nici pe departe nu spune ca e absolvent de Harvard, ci ca e absolvent al unui program (curs) la Harvard. Cel mai probabil, ziaristii incompetenti si cu notiuni minime de limba engleza au trimis un email intreband daca Duda este "graduate of Harvard University", asa cum s-ar traduce mot a mot din Romana in engleza. Si normal ca nu este fiindca a fi "graduate" inseamna sa fi terminat un program gen BA, MA sau PhD.

Nu sunt o aparatoare a lui Duda, dar ma irita rau vointa combinata cu prostia.
Reply With Quote