View Single Post
  #25  
Vechi 18.04.2011, 02:32:48
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan cezar Vezi mesajul
1.Gasesc in pilda smochinului mai ales un prilej pe care Mantuitorul il foloseste pentru a descoperi PUTEREA MESIANICA, cu impact INCLUSIV LA NIVELUL VIETII VAZUTE. Concret. Dincolo de orice indoiala.

2. Ca sa priceapa inca mai mult mesajul sfintitor : EU SUNT!+
Scuza-ma de necunoastere prin felul tau de a cunoaste.
Ce inseamna MAI PRECIS "puterea mesianica", dar fara invaluire si OBLIGATIVITATEA INTELEGERII "tale"
Dincolo de orice indoiala???..:))) esti amuzant, si cum vrei sa scap de indoiala, doar ca ASA vrei tu?

2. Tu daca erai printre ucenici pricepeai ce inseamna acel "sfintitor" EU SUNT???

Tu stii cine asculta in Iudeea pe atunci aceste indemnuri?
CEI MAI DESTEPTI SI PROFUNZI OAMENI POATE DE PE PAMINT LA ORA ACEEA, preoti, carturari, filozofi-teologi cititi invatati, toba de teologie si psihologie umana, administratori comunitari, cu scola care stiau pe de rost VT

SPUNE-MI SINCER!
Ce sa inteleaga ei din "EU SUNT CELA CE SUNT"?
Pai realizezi ca l-au trimis la plimbare deoarece nu pricepeau o iota din ce spunea. El, Hristos a venit cu o noua evanghelie, LEGE, insa care era de neinteles pentru localnici, iar ROMANII pusi pe "curatenie", ordine si disciplina in zona ocupata, Iudeea, l-au legat fara nici o discutie impreuna cu alti anarhisti si tilhari si l-au crucificat
Reply With Quote