Subiect: intrebare
View Single Post
  #3  
Vechi 02.07.2011, 21:13:47
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Buna ziua. Undeva la o manastire ,intr-un pelerinaj un calugar batran ne-a spus urmatoarea pilda:,, Un copil a vazut un copacel plin de fructe rosii, frumoase lucioase, iti lasau gura apa...si a dorit sa guste din acele fructe.Dar mama sa nu i-a dat voie, si el plangea saracutul...dupa ce au trecut de acel copacel mama sa ii spune :- Sa stii ca daca te lasam sa gusti din acele fructe acum s-ar fi intamplat o nenorocire , acele fructe sunt otravitoare! De aceea nu te-am lasat as gusti.,, Asa si Bunul Dumnezeu, stie ce e mai bine pentru noi...noi numai cu ochii dupa ambalaj...dar interiorul cine stie ce ascunde.Stie Doamne -Doamne ce e bine pentru noi, asa si mie mi se intampladar imi dau seama ca totul are un sens, si pentru a fi fericiti trebuie sa ne taiem voia noastra si sa acceptam ce ne da Dumnezeu. Toate cele bune.
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote