Subiect: Cum sa o iau?
View Single Post
  #15  
Vechi 16.11.2020, 21:49:12
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.966
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristian sergiu Vezi mesajul
Desi mam autoizolat nu mie frica de infectare deoarece cred ca usturoiul vindeca infectia. Tot asa am avut o infectie in corp iar peste 10 medici nu m-au vindecat ci vreo 10 catei de usturoi luati in 3 zile. Va puteti imagina 6 ani de facultate si 5 de rezidentiat un medic; inmultit cu 10 medici 110 ani de facultate nu a facut ce a facut 10 catei de usturoi. Zilele acestea am citit pe un forum un prieten care are cancer din cauza unui tratament de la medic gresit si apoi au curs mesaje de genu si "eu am pe cineva care a patit asa" mori cu ea facultate de medicina finantata de tot romanul de rand.
Nu vindecă numai un singur ingredient, părintelui Calistrat i s-a extras din predică o frază și au dat-o ca și cum ar fi zis că trece cu o gură de țuică și l-au linșat presa.

Acum că vine iarna e bun și un vin fiert când e dezlegare la vin cu scorțișoară, cu condimente de vin fiert, nu spun că apără dar era bun până la virusul actual.

E bun și un ardei iute într-o supă de fasole verde sau în paste.

E bun și un ghimbir, o rădăcină de ghimbir e un leu și ceva în kaufland, curățat de coajă și ras în apă fierbinte.

Frica e bună până în punctul în care aduce o anumită pază, dar dacă te paralizează și te aruncă în stări nasoale nu te ajută.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote