View Single Post
  #1  
Vechi 28.07.2011, 05:57:09
Laura19
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation O problema legata de pasapoartele electronice

Mie mi-a expirat pasaportul acum cateva luni si trebuie sa imi fac unul nou, ptr. ca o sa ies din tara(Canada) curand. Nu stiu exact daca in Romania se mai elibereaza si pasapoarte simple, dar aici se elibereaza numai pasapoartele cu cip,exceptand cele simple temporare la urgenta. Stiu ca probabil s-a mai discutat in general despre aceasta problema pe acest site si ca este o problema mai veche,dar sunt putin confuza,mai ales ca multi preoti/calugari din Ro. sunt impotriva. Mi-am intrebat si duhovnicul si dansul mi-a zis ca pot sa imi fac linistita pasaportul cu cip si ca nu inseamna lepadare de Hristos.Nu stiu exact ce sa cred si ce sa fac. De aceea va intreb si pe voi ce ar trebui sa fac. Voi v-ati facut acest pasaport? Intreb mai ales pe cei care sunt in afara tarii sau pe cei care mai ies din Romania. Duhovnicii vostri ce au spus? Si daca nu e bine sa iti faci, eu cum mai ies din Canada? Raman blocata aici?
Imi cer scuze ca readuc in discutie o problema mai veche, dar nu stiu ce sa fac si trebuie sa iau o decizie curand, plus ca si parintii mei ma tot bat la cap sa imi fac pasaportul.
Astept raspunsurile voastre!Multumesc!

http://toronto.mae.ro/index.php?lang=ro&id=66412
Reply With Quote