View Single Post
  #25  
Vechi 12.04.2011, 21:44:46
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Eu nu reusesc sa-mi dau seama cum ar fi evaluata la judecata de apoi bucuria pe care o simt unii cand aud de moartea unui homosexual (sau orice altceva ne-ortodox). O fi o fapta buna, o fi o fapta rea? Poti sa te duci la D-zeu si sa te lauzi ca n-ai fost bun de nimic dar te-ai bucurat sincer cand a murit un gay?

Asta e prima ta replica care chiar imi place!
Unii oameni nu simt nimic pt ceilalti,in special daca ceilalti sunt pacatosi,tarati;nu au puterea de a empatiza,nu au dorinta de a-i ajuta sa se schimbe,de a oferi ajutor sau poate nici macar de a le adresa vreo vorba...
Moartea unei traseiste,gasita ciopartita in boscheti,nu ar trezi nici o drama,"si asa,nu era decat o panarama"...asa am ajuns,astia suntem!
Ne zbatem pentru mantuire ca inecatii de pe Titanic,ne panicam ca nu mai sunt locuri,ca altii ne-o ia inainte si atunci trebuie sa facem tot felul de delimitari si sa ne linistim ego-ul facand asocieri cu altii"eu sunt chiar bun in comparatie cu X..."
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote