View Single Post
  #63  
Vechi 28.05.2014, 17:47:43
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Question

Caz 2: o persoana a plecat din casa parinteasca de vreo 40 ani. Fratele a pacalit-o sa renunte la mostenire ca sa poata demola si reconstrui, dar n-a mai facut-o. Acum vrea sa se judece sa-si ia partea inapoi. Doar ca e vorba de o camera + bucatarie in care au stat batranii, si lipit de ea, inca o camera si o bucatarie, ca la tara, in care sta fratele cu sotia, iar unde au stat parintii sta fata omului, cu barbatul si copilul. Iar femeia (sora) vrea s-o dea afara pe nepoata-sa, s-o inghesuie cu aia batranii, ca sa-si faca ea casa de vacanta, ca sa se mute definitiv acolo, in aceasi curte cu cei pe care i-a scos afara, ma gandesc ca ar fi cam neplacut :). Ea crede insa ca o face pt binele copiilor ei, eliberandu-le locuinta de aici, sau poate vrea sa vanda acolo, nu stiu exact cum a gandit-o si nici cat e de moral /imoral. In orice caz tipa chiar crede in farmece, vraji, blesteme si ma mir cum de nu-i e frica sa faca rau acelor oameni. Mie mi-ar fi putin, chiar dc as sti ca am dreptate. Sunt persoane carora le e frica sa cumpere si obiecte de la amanet, sau chiar sa poarte obiecte pierdute si gasite, de teama eventualelor blesteme ale pierzatorilor.,

Last edited by fallen; 28.05.2014 at 18:17:25.
Reply With Quote