View Single Post
  #18  
Vechi 09.08.2009, 10:41:42
archanghel
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Cum e asta,draga archangel?Dar,oare,preotii nu sunt rasplatiti pentru munca lor?Si ei ar trebui sa fie muritori de foame ca sa fie apreciati de oameni?
Faptul ca un om are o misiune spirituala,nu inseamna ca trebuie sa umble in zdrente si sa aiba burta lipita de sira spinarii,pentru a fi luat in considerare.
Mi nu na to...s-ar putea sa ai dreptate,s-ar putea sa nu ai dreptate...este scris in biblie ca preotii se hranesc (sau traiesc ) din cele ale templului...asa cum,cine cultiva ,se si hraneste din rod,deci,deduc ca este drept sa te hranesti din rodul pentru care ai muncit.
Asa,sa luam cazul de fata.Prezenta ei la tv da certitudinea ca are mult mai mult decit necesar.Perfect.Cuvintele scrise la adresa ei(pro) mi-au facut impresia unei femei deschise si spirituale cu care se poate discuta deschis.
Buuun.
Eu am scris doar ca DACA DARUL DE LA DUMNEZEU ESTE FOLOSIT IN SCOP PERSONAL (cistig) atunci ea,nu mai are nimic sfint.Si ca urmare ce ar mai fi sfint in interiorul ei se va stinge
..apoi m-am oprit.Daca comunica cu tatal ceresc STIE acest lucru,iar daca nu comunica,NU STIE si ca urmare,omul vechi (EGO-ul) din cauza iubirii de sine,va urmari ACUMULAREA (bunuri,bani,mindrie,personalitate,etc,etc).
Si apropo de misiune spirituala...cind ISUS i-a trimis pe apostoli in MISIUNE SPIRITUALA (raspindirea evangheliei) au primit CLAR indemnul: sa nu aveti/posedati/purtati bani sau altceva asupra voastra,...IN DAR A-TI LUAT,IN DAR SA DATI...minunat-o,eu nu o cunosc,nu am inteles sa fie o femeie rea,ci doar am atras atentia ca dupa faptele/scopurile ei poate fi RECUNOSCUTA ca avind o misiune sau nu.
Constat ca-mi place..eh,cind o sa devina dependenta,vom parasi scena.

Last edited by archanghel; 09.08.2009 at 10:53:45.
Reply With Quote