View Single Post
  #1  
Vechi 15.03.2007, 10:12:17
quasar quasar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2006
Mesaje: 343
Implicit

Am asistat recent intr-o manastire la o manifestare a unui posedat..M-am intrebat de multe ori oare cati din acesti oameni sunt posedati si cati sunt cu probleme psihice..si cine stie cati din cei nebuni nu sunt tot posedati de diavoli..De fapt intr-un timp credeam ca toti cu manifestari de genul< sunt bolnavi..
Dupa scena respectiva m-am convins..Un om nebun nu poate fi normal prin comortament tot timpul exceptand momentul in care se afla in fata unei icoane facatoare de minuni..
Off..nu va inchipuiti cum e sa vezi asta(decat cei care poate au mai asistat)..
Pana la o faza din asta ne pricepem grozav sa vorbim sa dam exemple,sa demonstram cat de mult stim...sa zicem ca raul e aici,e acolo,e in gestul ala,e in fapta aia...ce simplu e sa vorbim...Dar cat de socant este sa vezi raul manifestandu-se in toata imensitatea lui exact langa tine,sa vezi cum chinuie un om,sa-l simti ca si cum ar fi palpabil.De fapt este..
Doamne ajuta!
PS:merci pt toate sfaturile legate de tinuta(inclusiv pt ironii,le accept ce sa facem tre sa mai fim si ironici,mai ales acum in post.) ;)uite ca am fost si eu ironica:)
Reply With Quote