View Single Post
  #759  
Vechi 03.12.2013, 10:58:50
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Dap, ai dreptate, arabii mureau de foame si noroc cu americanii. Apoi arabii satui s-au urcat in avioane.
Dar daca americanii ar fi platit pretul corect de fiecare data ? Daca in loc sa corupa guverne si sa le rastoarne pe cele care nu s-au lasat corupte ar fi platit asa cum ar trebui sa plateasca de fiecare data ? Daca s-ar fi dus acasa la ei sa-si vada de treaba ? Daca nu ar mai da spagi nici la noi si i-ar lasa pe oameni in pace ? Daca si politicienii nostri ar considera ca-s mai importanti romanii decat companii ca Chevron care le dau spaga ?
Daca nu s-ar mai aseza in genunchi in fata puternicilor planetei ?
Iuliu, in chestiunea asta iti dau totala dreptate. Eu tot scriu peste tot despre cit de multe crime au facut "spalacitii", si ca omenirea si natura vor respira usurate, macar citeva decade sau secole, cind capitalismul "democrat" (!!!!???) si uniunea satanica americana se vor fi dus naibii, adica la tatal lor care este in Iad.
Daca lucrurile ar sta cum zici, ehei...omenirea ar fi mai aproape, fie si cu citiva nanometri, de Rai. Din generatiile tinere s-ar mai ridica niste Papacioc, Boca, Lacatusu, Iustin, etc.
Asa cum stau lucrurile acum, gonim cu multi parseci pe secunda spre Iad. Si se pare ca e cum zic eu: omul a cazut cu mult mai jos decit animalele. Niste oi ar fi mai alerte in fata pericolului macelarului, decit noi, "cununa (de spini) a Creatiei", in fata neocomunismului global, acest sistem-zombie, mort in 1989 si pe cale sa iasa din cripta spre a face macel. Fara mina intinsa de Dumnezeu spre mantuire, acum mii de ani, omul ar fi cazut mai jos si decit demonii. Deocamdata, niste romani care tac cind cineva e agresat/jefuit in autobuz pot lua lectii de la o turma de bivoli afriacani, care gonesc leii pusi pe halit vitei.
Daca am fi un popor cu coloana vertebrala (se pare cam am ramas la notocord!)a m face citeva lucruri: aruncat de la cirma tarii direct in inchisoare politicienii corupti si interlopii (bine, astia sunt termeni intersanjabili), cultivat abstinenta si castitatea indeosebi in generatia tinara, si exterminat total garnizoanele americane, in cazul in care ar fi refuzat sa plece. Unii de p-aici pe forum, poate au uitat ca trupele sovietice, alea mult hulite dupa 1989, au plecat in liniste si definitiv in 1958. Se pare ca suboamenii yankei "are here to stay". Nu-i nimic, se poate ramine si intr-un mormint. Pe vesnicie. Ah, am uitat: spalacitii prefera incinerarea.